«

»

Dostala obří dýško a pak i padáka v práci

Foto: depositphotos

Velké spropitné není v Americe ničím zvláštním. Přesto se to neděje každý den, a tak i servírka Ryan Brandtová z Arkansasu byla pořádně překvapená, když ona a její spolupracovníci nedávno dostali dýško v celkové výši 4400 dolarů (to je téměř 100 tisíc korun). Takovou výhru je těžké trefit v Korunce či jiné loterii, natož sumu dostat jen tak. Bohužel ale radost Brandtové netrvala věčně. Kvůli dýšku dostala padáka.

Restaurace chtěla dýško rozdělit mezi všechny své pracovníky

Je zvykem o dýško se rozdělit s personálem, který je s vámi na směně. Restaurace, ve které Brandtová pracovala, však trvala na tom, aby dýško, které jí zákazník zanechal, rozdělila mezi všechny pracovníky restaurace a ne jen mezi svou směnu. To se však Brandtové nelíbilo. Aby také jo, když lze tak velké dýško přirovnat k výherním výsledkům Korunky, které jí chtěli vzít. Kdyby dýško rozdělila mezi všechny, každý by si odnesl jen pár tisícovek, a proto trvala na tom, že si dýško rozdělí opravdu jen její směna. Došlo to tak daleko, že Brandtová kontaktovala zákazníka, který jí tak vysoké dýško dal a o celém případu mu řekla. Ten sice sjednal nápravu, restaurace však hned nato Brandtovou vyhodila. Případ však měl šťastnou dohru a Brandtová našla místo v jiné restauraci. Její původní zaměstnavatel si udělal tak akorát ostudu, protože byl případ v médiích a na sociálních sítích skloňován všemi pády.

Velká dýška se dějí

Výhra v Korunce ne a ne přijít? Nevadí! Pracujete-li v restauraci jako číšník, můžete se i v rámci dýška dočkat velkých peněz. Své o tom ví číšník z amerického Dallasu, který ženě v restauraci donesl sklenici vody a ona mu nechala dýško ve výši 500 dolarů a tajemný vzkaz. Stalo se to asi před pěti lety a číšník si tehdy přišel v přepočtu na téměř 12 tisíc korun. Dýško bylo od dcery staré ženy, které číšník den předtím v nákupním centru pomohl s nákupem. Ve vzkazu žena číšníkovi psala, jak velkou radost mamince udělal a že jí svou ochotou pozvedl náladu.

O dýško se s majitelem restaurace v minulosti přetahovala také servírka Shikira Edwardsová z Memphisu, které žena zanechala dýško v přepočtu přes 100 tisíc korun. Majitel restaurace však dýško servírce odmítal vydat s tím, že nejprve musí ženu dohledat a zeptat se jí, zda opravdu chtěla nechat tak vysoké dýško. Nakonec se ukázalo, že stará žena si nevěděla rady s platebním terminálem a přes 100 tisíc korun poslala omylem.

A co vy, až vás potká výhra v Korunce, zvýšíte vaše dýška?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru