«

»

Doufá, že se jeho vánoční svetr prodá za 900 tisíc korun

Foto: pixabay

O Vánocích by vám neměl chybět ani typický vánoční svetr. Pokud vyhrajete v Eurojackpotu, možná vám nebude líto za kýč s vánočním sobem utratit téměř 900 tisíc korun. Kromě toho, že se oblečete do zlata a krystalů Swarowski, uděláte dobrý skutek.

Na vánočním svetru dělal už v létě

Londýnský umělec Aidan Liban si už v létě vzal nejspíš do hlavy, že aby v umělecké sféře prorazil a jeho jméno bylo skloňováno všemi pády, musí vytvořit něco dechberoucího… Nejspíš má rád Vánoce, protože se rozhodl pro kýčovitý vánoční svetr. Že by se vám výherní výsledky Eurojackpotu chtělo utratit zrovna za tento svetr? No, uvidíte. Každopádně má Libanův svetr vše, co má vánoční svetr mít. Vánoční barvy i vánočního soba se santovou čepicí a dlouhou šálou. Na svetru nechybí vločky, hvězdy ani vánoční stromeček. Svetr je vyrobený klasicky z vlny. Šmrnc mu dodávají již jednou zmíněné ozdoby, na které umělec použil 24karátové zlato a krystaly Swarovski.

Až vám Eurojackpot snese výhru, možná právě tento svetr získá výsadní místo ve vaší šatní skříni. Každopádně tím pomůžete charitě, protože část výdělku bude věnována britskému zdravotnictví. A pomůžete i Libanovi, protože ten je kvůli svetru na mizině.

Nad výrobou svetru strávil dlouhé hodiny

Je vidět, že je Liban umělcem nováčkem. Jen málokterý umělec by šel do něčeho tak riskantního a vydal se z posledních peněz. Náklady na svetr byly asi 210 tisíc korun, které Liban použil ze svého. O další peníze ho připravila jeho zaneprázdněnost a neschopnost přijímat další zakázky, protože na svém super svetru pracoval už od léta a celkem nad ním strávil více jak tři tisíce hodin ruční práce. Právě čas strávený nad svetrem si umělec Liban cení nejvíce a doufá, že svetr prodá za nějakých 900 tisíc korun. Po velké výhře v Eurojackpotu byste se nad Libanem možná mohli slitovat, co říkáte?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru