«

»

Dražily se komponenty největšího dopravního letadla na světě

Foto: pexels

Po výhře v Extra Rentě můžete v dražbě koupit opravdu cokoliv. Například bar, který byl původně součástí největšího dopravního letadla na světě Airbusu A380. Dražba probíhala ve francouzském městě Toulouse, kde najdete také sídlo společnosti Airbus. Výtěžek z jednotlivých částí letadla, které dříve létalo pro Emirates, poputuje na charitativní projekty.

Po dvanácti letech bylo letadlo vyřazeno z provozu, ani potom však nepřišlo nazmar

Co se dělá s letadly, která už dosloužila? Třeba jejich jednotlivé části putují do dražby. Je to hlavně případ vyřazeného Airbusu A380, který dříve létal pro dopravce Emirates, ale po dvanácti letech v provozu byl stroj vyřazen a poslán do letadlového důchodu. Ani po tom však nazmar letadlo nepřišlo. Díky dražbě, se kterou přišla samotná společnost Airbus, si našlo nové majitele… respektive jeho jednotlivé části si našly svého nového majitele. Pokud by vám výherní výsledky Extra Renty v době dražby říkaly pany, mohli byste si možná dovolit koupit i bar, který je typický pro letadla luxusních leteckých společností. Tento bar nakonec svého nového majitele vyšel na 50 tisíc dolarů (tedy v přepočtu přes 1,2 milionu korun). A to se původně předpokládalo, že se bar prodá za přibližně 700 tisíc korun.

Dražily se i další části letadla, dokonce i záchranné vesty

V dražbě byste však nakoupili i v případě, že by výhra v Extra Rentě nebyla maximální. Například taková záchranná vesta z letadla vyšla v přepočtu na 8 700 Kč. Prodávaly se však i palubní vozíky, stolní lampy, sedadla, části kokpitu a další části letadla. Pro ty sice možná nenajdete reálné využití, po výhře v Extra Rentě je ale budete chtít mít ve své sbírce. A když už nic jiného, koupí přispějete na dobrou věc. Veškerý výtěžek z aukce společnost Airbus rozdělila mezi několik charitativních organizací.

A co vy? Odnesli byste si po výhře v loterii domů část kokpitu vyřazeného letadla?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru