«

»

Dům Al Caponeho byl zachráněn před demolicí a teď je na prodej za 15,5 milionu dolarů!

Foto: pixabay

Až vám Eurojackpot přinese tolik očekávanou výhru, můžete se přestěhovat na Floridu do města Miami Beach a bydlet tam ve velkém stylu. Osvojit si můžete honosný styl mafiána Al Caponeho. Jeho dům, který koupil v roce 1928, je nyní na prodej za 15,5 milionu dolarů (to je téměř 340 milionů korun).

Dům s tak rozsáhlou gangsterskou historií se běžně neprodává

S výherními výsledky Eurojackpotu v kapse můžete bydlet na kterémkoliv místě, dokonce i v domě proslulého mafiána Al Caponeho. Dům Al Caponeho byl postavený v roce 1922 v koloniálním stylu. Sedm ložnic, sedm koupelen, v té době největší bazén na Floridě a praktické rozdělení celého domu na hlavní budovu, budovu pro hosty a dům u bazénu učarovalo i geniálního zločince Al Caponeho, který dům koupil v roce 1928 za 40 000 dolarů. I když obrovský dům od té doby prošel hned několika rekonstrukcemi, zůstaly v něm zachovány jeho původní rysy. Nejcennější na něm je však jeho historie.

Domy s tak rozsáhlou gangsterskou historií, jakou má právě dům Al Caponeho, nejsou běžnou nabídkou realitních kanceláří. Tento dům byl doupětem neřesti. Scházeli se v něm Al Caponeho spolupracovníci, kteří prali špinavé peníze, řešili hazard a prostituci. V domě se dokonce odehrál tak zvaný masakr svatého Valentýna, který vymyslel sám Al Capone. V domě při něm zemřelo hned 7 gangsterů. Není nad to výhru v Eurojackpotu investovat do domu plného duchů, že jo!

Domu hrozila demolice, ale obyvatelé Floridy proti ní sepsali petici

Al Capone zemřel v roce 1947 ve věku 48 let. Vdova po mafiánovi tento dům prodala v roce 1952. Od té doby se střídavě nabízel k prodeji. V roce 2015 byl kompletně renovován, důležité prvky však zůstaly zachovány. Po výhře v Eurojackpotu tedy můžete koupí tohoto domu investovat nejen do nemovitosti, nýbrž zároveň i do historie. Chvíli však hrozilo, že velkou výhru v Eurojackpotu nebudete mít za co utratit. Gangsterské vile hrozila demolice.

V srpnu roku 2021 vilu na Floridě koupili developeři Todd Michael Glaser a Nelson Gonzales. Ti chtěli původní stavby na tomto pozemku strhnout a postavit zcela novou moderní budovu. Proti tomuto kroku se však ozvali lidé z Floridy, kteří sepsali petici proti jejímu zboření. V petici zaznělo, že vila tvoří podstatnou část Miami Beach (město ve Floridě, kde vila stojí) a že jejím stržením by místní přišli o kus historie města. Demolice se tedy nekonala a noví majitelé dali vilu začátkem podzimu 2021 do prodeje za 15,5 milionu dolarů (původně ji koupili za 10,75 milionu dolarů).

Kdyby vás tedy v kapse pálila velká výhra v Eurojackpotu, nasypat ji můžete do skvostného domu v Miami Beach.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru