«

»

EET: certifikátům vydaným při první vlně brzy skončí platnost

Foto: pixabay

Podnikatel smí vlastnit jeden i více certifikátů

Téměř před třemi lety byla spuštěna první vlna EET (Elektronická evidence tržeb), jež se týkala restaurací a hotelů. O pár měsíců déle, v březnu roku 2017, byla spuštěna druhá vlna týkající se obchodníků. Každý podnikatel si při přihlášení do EET byl povinen obstarat certifikát, jenž je platný po dobu 3 let, podle něhož systém Ministerstva financí určuje podnikatelovu totožnost.

Poplatník může vlastnit jeden i více certifikátů. Při jejich pořizování se mohl rozhodnout, zda chce mít certifikát pro každou kasu či provozovnu zvlášť anebo mít jeden certifikát pro veškeré své provozovny a kasy společný.

Právě s certifikáty vydanými při spuštění první vlny nastane brzy změna. V listopadu tohoto roku jim totiž skončí platnost, a proto jsou podnikatelé povinní pořídit si certifikáty nové. Celý postup, jak získat nový certifikát, naleznou na webových stránkách k EET nebo přímo v internetové aplikaci EET. Tam poplatník nalezne i datum ukončení platnosti jeho certifikátu.

Podle Věroslava Sobotky z AMSP ČR (Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR) budou mít nové certifikáty větší výhody pro podnikatele. Budou si totiž moci upravovat provozovny sami online, tedy při jejím otevření nebo zavření. Stejně tak to bude i s certifikáty. Ten starý zruší a vytvoří si nový. Podnikatelé budou mít také větší přehled o svých tržbách za určité období.

3/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru