«

»

El Gordo… loterie, ze které Španělé každým rokem šílí

Foto: pexels

Možná už i vy před Vánoci nevíte, kde vám hlava stojí. Přes to všechno doporučujeme nezapomenout vsadit si Sportku. Protože i Španělé toho mají určitě hodně a nikdy by si nezapomněli koupit los do tradiční loterie El Gordo. El Gordo hraje téměř každý Španěl i lidé z celého světa. Všichni sázkaři se řídí heslem „co kdyby to vyšlo?”. Stejné heslo lze uplatnit i u Sportky… protože co kdyby náhodou!

Tradiční vánoční loterie, která se ve Španělsku hraje už od roku 1812

El Gordo v překladu znamená „Tlouštík”. Není to však oficiální název loterie, nýbrž spíše označení pro jackpot loterie. Lotería de Navidad (Vánoční loterie) vyvolává ve Španělsku šílenství. Losy se začínají prodávat už v létě. Na rozdíl od Sportky, kdy je potřeba čísla vyplnit, si Španělé kupují sázenky s vytištěným pětimístným číslem, které jsou tištěné v několika sériích. Losování probíhá vždy 22. prosince a trvá několik hodin. Kuličky s čísly losů tahají z osudí děti a zpívají u toho. Protože je jeden los příliš drahý, je rozdělen na několik částí a sázkaři si mohou kupovat pouze jeho desetiny. Lidé často losy sdílejí se svými přátely, s rodinou či kolegy v práci. Právě hráčskou sounáležitostí je tato loterie pověstná. I přesto, že hlavní výhra není nijak velká, má loterie vysokou až 15% pravděpodobnost výhry. I díky tomu je hra oblíbená. Každým rokem se dohromady rozdá v přepočtu několik desítek miliard korun.

I přesto, že je Sportka mnohem mladší loterijní hrou, než je El Gordo, vyhrát v ní můžete stejně. Co se o výherní výsledky Sportky pokusit ještě před Vánoci, abyste měli bohatého Ježíška?

 

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru