«

»

Elon Musk prý může vyřešit hladomor a jeho účet to ani nepocítí

Foto: pixabay

Elon Musk je nejbohatším mužem na světě a hodnota jeho majetku činí 335,1 miliardy dolarů, to je v přepočtu 7386 miliard korun. Na takovou částku se běžný smrtelník nemá šanci dostat, a to ani po tom, co by se upsal ďáblu a v Eurojackpotu by vyhrával opakovaně. Může se tedy zdát, že takto bohatého člověka nic netrápí, opak je však pravdou… Elona Muska trápí hladomor nebo obyčejní holubi.

Za jeden jediný den o 529 miliard bohatší

Výherní výsledky Eurojackpotu z vás během jediného slosování mohou udělat miliardáře. I nejvyšší eurojackpotová výhra představuje pro Muska jen pár drobných do prasátka. Nejbohatší muž planety totiž jede v úplně jiných číslech. Stačí, aby vzrostly akcie jeho Tesly a rázem je o 529 miliard korun bohatší. To se konkrétně stalo 1. listopadu. Elon Musk má tolik peněz, které nemůže za život reálně utratit. A to si hýčká poměrně drahého koníčka, jímž jsou lety do vesmíru. Logicky se tedy nabízí, čím by mohl Elon Musk pomoct světu? Davida Beasleyho – ředitele Světového potravinového programu napadlo, že pouhá 2 % Muskova majetku by mohla zastavit hladomor a přímo k tomu nejbohatší lidi světa vyzval.

Elon Musk tuto výzvu přijal a na svém účtu prohlásil, že klidně bez otálení prodá akcie Tesly a požadovaná 2 % svého majetku uvolní, jedině ale pod podmínkou, že mu bude vysvětleno, kde přesně a jak budou jeho peníze pomáhat. David Beasley mu na toto posléze poslal podrobné vysvětlení. Zdá se tedy, že boj proti hladomoru získává reálné obrysy.

Co může mít obyčejný smrtelník s Muskem společného? Holuby!

Výhra v Eurojackpotu nepřichází, a tak se vzdáváte představy, že byste s Elonem Muskem mohli sdílet pocit finanční beztíže? Nebojte, výhru v Eurojackpotu pro podobnost s Muskem nepotřebujete. Postačí k tomu holubi. Ačkoliv se to může jevit absurdně, Muska holubi děsí ve snech. Ruší totiž signál jeho satelitů, které zajišťují tak zvaný vesmírný internet. Když ne penězi naditý účet, tak alespoň boj s těmito opeřenci můžete mít s Muskem společný.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru