«

»

Eurojackpot: Finsko má po jednom losování 50 milionářů

Foto: pexels

Skupina výherců si 2,3 miliardy mezi sebe rozdělí rovným dílem

Loterii Eurojackpot nemusí v některých okolních státech sázet jen jedinec, jako je tomu v České republice, ale i několikačlenné skupiny. Například padesátičlenná skupina lidí z finského města Siilinjärvi si před pár týdny vsadila tiket Eurojackpotu, který se stal výherním a jejím členům tak přinesl výhru činící 90 milionů eur (v přepočtu přes 2,3 miliardy korun). Jelikož si ale sázející vsadili jako skupina, bude výhra mezi ně rozdělena a každému z nich bude vyplacena stejná částka ve výši 1,8 milionu eur (v přepočtu cca 46,5 milionů korun).

Výherci svou totožnost neprozradili, a to i přesto, že v Siilinjärvi žije okolo 20 000 obyvatel a mnoho místních ví, o koho jde. Nové milionáře zná i prodejce Jurki Huttunen ze supermarketu, v němž byl tiket vsazen, a moc všem výhru přeje. Právě v tomto marketu se poté konala oslava pro výherce a rozdávaly se dorty s kávou.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru