«

»

Eurojackpot: z čeho se hradí doplňkové hry a jak se hrají

Ilustrační foto: pexels

Jen pro hráče v ČR – cesty kolem světa, automobily, byty..

V Eurojackpotu, jak sami dobře víte, se nevyhrávají jen miliony a miliardy, ale občas také věcné, finanční a jiné doplňkové výhry, které se navíc losují pouze u nás v ČR. Může jít o cestu kolem světa za 500 000 korun, automobil za 2 miliony, byt za 13 milionů anebo cokoliv jiného.

Pro šanci na získání některé podobné doplňkové ceny je potřeba si obvykle vsadit plný tiket Eurojackpotu za 400 korun, který se skládá z 6 sloupečků po 60 Kč a české doplňkové hry Extra 6 za 40 Kč. Tím budete do slosování o doplňkové ceny, pokud se zrovna hrají, zařazeni automaticky.

Žádná čísla se netipují, protože v těchto doplňkových hrách se losuje sériové číslo vašeho podaného tiketu. Jelikož Sazka všechna taková sériová čísla zná, losuje se poté jenom z nich, čímž je zaručeno, že některý ze šťastlivců tuto cenu opravdu získá.

Z čeho se výhry v doplňkových hrách Eurojackpotu platí?

Eurojackpot je evropská loterie, do níž je aktuálně zapojeno 18 zemí, včetně Česka. Celý vybraný obnos peněz od sázkařů se přepočítává, stejně jako výhry, na Eura. Jelikož se ale u nás platí v korunách, musí se vyřešit kurzové rozdíly tak, aby jednou sloupeček Eurojackpotu nestál 50 Kč a jindy třeba 55.

Sazka proto bere v úvahu kurz 30 Kč za 1 euro. Ten je poněkud nadsazený, protože obvykle je kolem 25 Kč, ale jistota je jistota. A právě z tohoto přeplatku, tedy kurzového rozdílu 30 Kč za euro a skutečným kurzem, se hradí výhry v doplňkových hrách, které lze z tohoto důvodu vyhrát jen a pouze u nás v České republice.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru