«

»

Filipínský jackpot 4 miliony dolarů si rozdělilo hned 433 výherců

Foto: pexels

Prvního října 2022 padl ve filipínské loterii jackpot 4 miliony dolarů (236 milionů pesos). To je v naší měně více než 101 milionů korun. Což o to, podobnou částku lze vyhrát i ve Sportce, na filipínském jackpotu je ale zvláštní to, že stejná výherní čísla trefilo až 433 sázkařů. Což je přinejmenším divné. Mimo jiné to znamená, že se pohádkový jackpot, který by vás jindy dostal za vodu, bude krájet na droboulinké kousíčky, které ztrácí na schopnosti zabezpečit vás na celý život.

Padla čísla dělitelná devíti

Výherní výsledky Sportky jsou velice nevypočitatelné a svědčí o tom i výsledky jiných loterií. Na Filipínách byli sázkaři dost překvapeni, a koneckonců i ti, co nesázeli, že padly násobky devíti. Čísla 9, 18, 27, 36, 45 a 54 zajistila hráčům jackpot ve výši přes 4 miliony dolarů. Vtip říjnového slosování však nebral konce. Nejenže tažená čísla byla dělitelná devíti, nýbrž je vsadilo hned 433 hráčů. Že by až tolik sázkařů věřilo na násobky devíti? Takový výsledek samozřejmě spustil lavinu nevole, kdy zejména na sociálních sítích začali hráči zpochybňovat férovost loterie. Do celé věci dokonce zasáhli vládní zastupitelé, kteří přislíbili, že celou věc minimálně prověří. Nevylučují však, že se opravdu jedná o velkou náhodu a hříčku loterie. Koneckonců jevy, kdy lidé sází pořád ta stejná čísla a klidně i postupky, jsou velice časté. Právě proto se pak nelze divit, že jackpot se dělí mezi mnoho hráčů. A co vy? Jak byste se cítili, kdybyste se o vysoký jackpot Sportky museli dělit se stovkami dalších hráčů?

Z velké výhry téměř nic

Máme zato, že o tomto jackpotu se bude na Filipínách ještě hodně dlouho povídat. Na první pohled velká výhra, která měla potenciál zabezpečit výherce na celý život, se kvůli velkému počtu výherců rozmělnila na v porovnání s původním jackpotem téměř nicotnou částku. Ta sice splní nějaké ty sny, ale na zadek se z ní výherci neposadí.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru