«

»

Fotku z dětství prodala za 500 tisíc dolarů

Foto: pixabay

Rádi si prohlížíte vaše fotky z dětství? A co byste řekli tomu, kdyby vám teď jedna z nich nahradila stále nevycházející Eurojackpot? Jednadvacetiletá Zoë Rothová si díky fotce z dětství zaplatila studentskou půjčku a další věci. Za sedmnáct let starou fotku utržila necelých 500 tisíc dolarů (dnes 10,4 milionu korun).

Díky šibalskému úsměvu to vypadalo, jakoby požár založila ona

Až budete chtít nevycházející Eurojackpot výsledky nahradit nějakou fotkou z dětství, budete s ní muset napřed získat oblibu u dalších lidí. Fotku čtyřleté Zoë si zamilovalo široké spektrum lidí po tom, co ji její otec v roce 2008 (tři roky po jejím pořízení) poslal do soutěže. Fotka vznikla během kontrolovaného požáru ve městě Mebane v Severní Karolíně, na který se šla dívka s otcem podívat. Při této příležitosti otec Zoë zachytil s hořícím domem za zády a s šibalským úsměvem na tváři. Obličej malé dívenky se stal později natolik oblíbený, že jej lidé začali upravovat i do jiných vtipných obrázků. Holčička se například objevila na fotomontáži, kde se jí za zády potápí Titanic… a opět šibalský úsměv naznačoval, že má v potopení lodi prsty. Někdy je holt lepší vzít do ruky místo tiketu Eurojackpotu fotoaparát. I dobrá fotka vás totiž může slušně zajistit.

Platba za fotografii, která je známá pod názvem Disaster girl, proběhla v kryptoměně. Oblíbenou fotku na internetu tak zvaný mem si koupil sběratel, který vystupuje pod přezdívkou @3Fmusic.

Jak se z fotky stane mem a NTF?

Zdá se, že rodinné album plné fotek vám bude k ničemu stejně jako nevýherní čísla v Eurojackpotu. Aby fotka z dětství získala milionovou cenovku, musí si napřed získat popularitu především na internetu. Populární fotce nebo obrázku na internetu se náhle začne říkat mem… a tady už jste jen kousek od toho, abyste svůj populární mem prodali jako NTF, tedy jako non-fungible tokens, tedy jako internetové umělecké dílo s šifrovaným podpisem autora či umělce. Tento šifrovaný podpis umožňuje prodej nejen fotky Disaster gilr, nýbrž i jiného originálního obsahu na internetu, třeba tweetu.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru