«

»

Hádejte, za kolik se prodala vůbec první SMSka?

Foto: pixabay

Po tom, co tipnete ta správná čísla Šťastných 10, se můžete účastnit zajímavých dražeb. Třeba si z jedné můžete domů odnést vůbec první SMS na světě. Na konci roku 2021 proběhla ve Francii zvláštní dražba. Dražila se úplně první SMSka, ve které stálo „Merry Christmas”. SMSka, která se dražila jako NFT – Non-Fungible Tokens), se vydražila za 107  tisíc eur (v té době za 2,7 milionu korun).

Po výhře v loterii můžete miliony utrácet za digitální věci

Výherní výsledky Šťastných 10 vás mohou udělat šťastnými a bohatými. A to natolik, že běžné hmotné věci vám přestanou stačit. Stále více těch, kteří na to mají, obracejí svou pozornost na tak zvané NFT (Non-Fungible Tokens), to jsou nezaměnitelné tokeny, které mají podobu digitálního vlastnictví. Jsou to věci, které existují pouze v digitálním světě. Mohou to být umělecká díla, první tweety, komentáře na sociálních sítí, první SMSky… a tak podobně.

O první SMSku na světě se na aukci strhl boj. Výherce dražby si ji odnesl za v přepočtu 2,7 milionu korun, což opravdu není málo. A do čeho výhru ve Šťastných 10 investujete vy?

Výtěžek šel na pomoc uprchlíkům

Při podobných nákupech po výhře ve Šťastných 10 se můžete utěšovat tím, že kromě toho, že utrácíte, také přispíváte na dobrou věc. Podobné prodeje jsou totiž často spojeny s charitou. Ani tady tomu nebylo jinak. Na dražbě vůbec první SMSky na světě, ve které stálo „Merry Christmas” a která byla odeslána 3. prosince 1992, spolupracovala aukční síň Aggutes se společností Vodafone. Tato společnost sehrála u vzniku této SMSky velkou roli, protože první SMSku obdržel právě zaměstnanec Vodafone Richard Jarvis. Tehdy šlo o pokusnou SMSku, protože služba SMS byla pro lidi spuštěna o něco později, a to v roce 1993. Výtěžek z aukce šel na pomoc uprchlíkům z celého světa, kteří kvůli válce museli opustit své domovy.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru