«

»

Havlův obraz Bílý kůň ve vesmíru se v neděli 8. května prodal za více než tři miliony

Foto: pixabay

V neděli 8. května, tedy na Den vítězství, v aukční síni Adolf Loos Apartment and Gallery zase létaly miliony. Na aukci, která se uskutečnila v nových prostorech, a to v prostoru Expo 58 ART v Praze na Letné, se sešli zájemci o umění s miliony v kapse. Možná, že po výhře ve Sportce budete příště mezi nimi. Nejvyšší transakcí tohoto dne byl prodej obrazu od surrealistické malířky Toyen s názvem Vidím, že má bílá stránka zezelenala, který se nakonec vydražil za 28 500 000 Kč. Pozornost upoutal také obraz bývalého prezidenta Václava Havla s názvem Bílý kůň v oblacích, který se nakonec prodal za 3 025 000 Kč.

Výhra v loterii ozdobí vaše zdi opravdovými skvosty

S výherními výsledky Sportky na vašem bankovním účitě se určitě pustíte do rekonstrukce vašeho stávajícího bydlení. Pokud si ovšem nepostavíte dům nový. Potom můžete začít přemýšlet, čím ozdobíte interiér vaší vily. S miliony ze Sportky se nabízí koupě uměleckých děl, která budou vypovídat nejen o vašem bohatství, nýbrž o vašem vkusu.

V aukci, kterou jste možná prošvihli kvůli tomu, že výhra ve Sportce stále nepřichází, jste si v neděli 8. května mohli koupit slavný Havlův obraz, který vyobrazuje bílého koně ve vesmíru. Obraz je výjimečný hned z několika důvodů. Vytvořila ho uznávaná ikona, obraz vznikl v roce 1982 a jedná se o jedinou malbu, kterou za svého života Václav Havel vytvořil. Vyvolávací cena obrazu byla 2,5 milionu korun.

Obraz, který dlouho aukci unikal

A podaří-li se vám trefit Superjackpot Sportky zrovna v době, když bude v maximální kondici, budete mít i na unikátní díla, která se před aukční síni dlouho schovávala v soukromé sbírce. Řeč je o sběratelsky cenném obrazu s názvem Vidím, že má bílá stránka zezelenala, který namalovala malířka Toyen v roce 1951. I ten se v neděli 8. května v aukci prodal. Přitom se jednalo o vůbec první aukční prodej tohoto obrazu, který je významný i tím, že název obrazu byl použit na parte této surrealistické malířky.

Tak třeba až vás ve Sportce potká velká výhra, vy se budete moci ve vašem obýváku setkat s podobně ceněnými obrazy.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru