«

»

Hazard v Japonsku možná nakonec pokvete

Foto: pixabay

Málokdo ví, že hazard v Japonsku není úplně v rozkvětu. Přes 100 let tam byl zakázaný a Japonci si mohli vsadit jen na nějaké sporty a mohli se účastnit tamní loterie, tedy něco jako Sportka u nás. Ale kasina tam určitě běžná nebyla. To se má teď změnit i přesto, ž podle průzkumů z roku 2016 kasina podporuje jen 12 % obyvatel.

První legální kasina v Japonsku mají velký ekonomický potenciál

Pokusit se o výherní výsledky Sportky jednou za čas se zdá být neškodné, přesto je to návykové. O dost horší však mohou být hrací automaty, které mohou hráče stáhnout k nezdravému hazardu. I proto přistupuje japonská vláda k návrhům některých společností na rozjetí hazardu v Japonsku velmi opatrně. Až do roku 2018 byl hazard v Japonsku nelegální. To se má v budoucnu, dokonce do konce tohoto desetiletí, změnit. Dvě japonské prefektury – Ósaka a Nagasaki spolu s dalšími partnery podaly na vládu návrhy na první legální kasina, která by zemi přivedla peníze a větší turistický ruch. Po dlouhých debatách dala vláda nakonec povolení jen třem kasinům v zemi. Ta ale nebudou moci fungovat samostatně, nýbrž budou muset být součástí resortů společně s hotely, obchody a konferenčními sály. Přitom kasina v těchto resortech nesmějí zabírat více než 3 % jejich celkové plochy. I přes složité podmínky je o vybudování kasín v Japonsku zájem. Složitým výběrovým řízením prošly momentálně jen dva projekty, a to v prefekturách Ósaka a Nagasaki.

Jedním z plánů je vybudovat resort na umělém ostrově, kterému však hrozí potopení

Možná, že po výhře ve Sportce dostanete šílený nápad utratit část výhry v nově vzniklých kasinech v Japonsku. Upozornit vás však musíme na to, že také plány japonských společností na rozjetí kasín jsou poměrně šílené. Jeden plán dokonce hovoří o tom, že se resort postaví na již existujícím umělém ostrově Jumešima. Ten se ale už teď potápí a hrozí, že nový projekt v přepočtu za 200 miliard už neunese. Kde a zda vůbec bude kasino v Japonsku stát, o tom by se mělo rozhodnout letos na podzim.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru