«

»

Hledač pokladů našel vzácný přívěsek a teď se na něj může koukat v muzeu

Foto: pixabay

Teprve půl roku měl Charlie Clarke z hrabství Warwickshire v Anglii v ruce detektor kovu a už mohl odevzdat svůj nález britskému muzeu. Mezi kousky železa a víčky našel ten den i zlatý přívěsek. Myslel si, že o nic nepůjde, přesto ale pro jistotu odevzdal nález odborníkům. I když se zatím neví, jaká je hodnota šperku, půjde o velkou sumu a nezbývá, než si na ni počkat. I vy čekáte na výhru ve Sportce?

Přívěsek odevzdal do rukou historiků

Výherní výsledky Sportky stále nepřicházejí? Jen jestli si svůj poklad nemusíte najít spíše detektorem. Přesně to se totiž podařilo Britovi Charliemu, který detektor vlastnil jen půl roku. Mezi bezcenným smetím totiž narazil na opravdový poklad. Zlatý přívěsek z dob Tudorovců. Ten je teď vystavený v Britském národním muzeu. Pokaždé, když se na něj půjde podívat, může svým dětem a vnoučatům vyprávět příběh o tom, jak ho našel. Kolik to hodí jeho peněžence? To se ještě neví. Donedávna totiž ani nebylo jisté, zda má přívěsek vůbec nějakou cenu. Pravdu pomohl odhalit až podrobný průzkum výrobních postupů, které ke vzniku tohoto šperku vedly. Ty historiky nasměrovaly až do roku 1530.

Na nálezné Charlie zatím čeká

Čekáte na výhru ve Sportce? Že trpělivost růže přináší, o tom ví Charlie své. Také on čeká na nálezné, které mu za přívěsek náleží. Odborníci si totiž dali hodně záležet na tom, aby rozpoznali obyčejnou cetku od vzácného přívěsku. Přívěsek je vyrobený ze zlata, má tvar srdce a je zdobený smaltovanými motivy. Písmena H a K naznačují, že přívěsek vznikl v době, kdy Jindřich VIII. a Kateřina Aragonská tvořili manželský pár. Charlie doufá, že právě tento šperk ho zaopatří na třicet let dopředu. Takovou schopnost má i výhra ve Sportce.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru