«

»

Host restaurace objevil v ústřici perlu

Ilustrační foto: pixabay

Nečekaná “výhra” přímo na talíři

Oběd, na který nikdy nezapomene, zažil pár týdnů před Vánocemi Rick Antosh (66) z New Yorku v USA. Ten se totiž se s svým přítelem vydal na Manhattan na nádraží Grand Central Terminal do restaurace Oyster Bar, aby si dali ústřice.

Při objednávce Rick ještě netušil, že se mu stane to, co jen několika málo lidem. Když se totiž pustil do pojídání svých oblíbených ústřic, ucítil v puse něco zvláštního. Nejprve si myslel, že jde o zub nebo plombu, po vyndání a důkladném prohlédnutím předmětu ale zjistil, že je to perla s černou tečkou o velikosti hrášku.

Rickova nalezená perla je přirozenou perlou, což znamená, že byla vytvořena bez lidského přičinění. Pravděpodobnost, že se něco takového stane, není moc vysoká, asi 1 : 10 000, a jen mizivá hrstka z nich následně vyroste do takových rozměrů, aby mohla být použita ve šperkařství. Jelikož je velmi vzácné objevit tuto perlu takovýchto rozměrů, je nadmíru jasné, že jejich cena není malá. Nepohybuje se v desítkách ani stovkách dolarů, nýbrž v několika tisících dolarech.

Co muž se svým vzácným nálezem udělá, zatím sám neví. Jedno mu je ale jasné, že dále bude navštěvovat stejnou restauraci, objednávat si ústřice a doufat, že se mu podaří objevit další perlu nebo dokonce perly, což není úplně vyloučené.  Podle šéfkuchaře restaurace za celou jeho osmadvacetiletou praxi zažil “už“ podruhé, že zákazník objevil perlu ve svém jídle. Více pravděpodobné je tedy spíše to, že Rick vyhraje velké peníze v loterii, než že by objevil další.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru