«

»

Hrabalovu chatu odkoupí Středočeský kraj za 9,9 milionu korun

Ilustrační foto: pexels

Hrabalovu chatu vysoké hodnoty odkoupí Středočeský kraj a vznikne z ní expozice, která se bude zabývat životem spisovatele Bohumila Hrabala i jeho díly. Možná, byste ji po výhře v Extra Rentě chtěli také, ale smůla, už je rozhodnuto.

Opuštěná Hrabalova chata v Kersku na Nymbursku má nevyčíslitelnou hodnotu

Nic na první pohled nenasvědčuje tomu, že by chatička v Kersku na Nymbursku byla něčím výjimečná. Přesto výjimečná je. Kdysi patřila manželům Hrabalovým a právě v ní nejspíš vznikla nejznámější Hrabalova díla, jako jsou Slavnosti sněženek nebo Postřižiny. Mít výherní výsledky Extra Renty v kapse, mohli jste si ji minulé léto koupit za 12 milionů korun. Právě tolik za ni chtěli její nynější majitelé. Kromě jiných však o chatu projevil zájem také Středočeský kraj, který chce z chaty vytvořit expozici věnovanou životu spisovatele Bohumila Hrabala.

Nakonec se prodá za 9,9 milionu korun

Ještě před konečným rozhodnutím posuzovali chatu odborníci, kteří shodně dospěli k názoru, že kulturně-historická hodnota chaty je nevyčíslitelná. S výhrou v Extra Rentě na bankovním účtu si však podobně naceněné věci budete moci dovolit. Zastupitelé Středočeského kraje se s majiteli chaty dohodli na ceně 9,9 milionu korun. A pokud si myslíte, že se jednalo o potomky Bohumila Hrabala, jste na omylu. Hrabalovi chatu koupili v roce 1965 a jelikož byli bezdětní, po své smrti ji odkázali sousedům, se kterými měli velmi blízký vztah. Spisovatel Bohumil Hrabal zemřel 3. února 1997 ve věku 83 let. Jeho manželka zemřela o deset let dříve.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru