«

»

Hráči amerických loterií opět šílí, v Powerballu je přes 1,2 miliardy dolarů

Foto: pixabay

Po poslední větší výhře v loterii Mega Millions 14. října tohoto roku mají Američané opět důvod k neklidu. Vždyť v loterii Powerball je ve hře přes 1,2 miliardy dolarů, to je v přepočtu přes 29,6 miliardy českých korun. Tolik nelze vyhrát ani v Eurojackpotu a ačkoliv se výherci výhra dost oseká na daních a dalších poplatcích, pořád mu zbude dost na to, aby už v životě nemusel hnout prstem. Slosování o rekordní jackpot v Americe proběhne ve čtvrtek 3. listopadu.

Amerika je pověstná svými vysokými jackpoty

Vyhrát desítky miliard korun v Americe není ničím zvláštním vzhledem k posledním mega výhrám, které padly. Vždyť už 29. července padla v loterii Mega Millions mega výhra přes 1,337 miliardy dolarů (v přepočtu více než 32 miliard korun). Výhru bral jediný tiket a nakonec se ukázalo, že si ji rozdělili dva hráči, kteří o výhru usilovali společně. Také o výherní výsledky Eurojackpotu se můžete rozdělit.

V americké loterii Mega Millions znovu padl obří jackpot jen o pár týdnů později, a to 14. října. Tentokrát v něm bylo 494 milionů dolarů (téměř 12,5 miliardy korun).

Dnes 3. listopadu se pro změnu v Powerballu hraje o 1,2 miliardy dolarů (to je 29,6 miliardy korun). Tedy o částku, která se blíží historicky nejvyšším americkým výhrám, které v zemi padly. Za dosud nejvyšší výhru v Americe je považována trefa v Powerballu z 13. ledna 2016, kdy padla výhra ve výši 1,586 miliardy dolarů. Druhou zatím nejvyšší americkou výhrou je ta z Mega Millions z 23. října 2018, kdy 1,537 miliardy dolarů vyhrál jediný sázkař z Jižní Karolíny.

Kdyby dnes jackpot Powerballu padl, mohl by se postavit na čtvrtou příčku nejvyšších výher v Americe. Před touto výhrou by pak byla ještě třetí nejvyšší a celkem nedávná americká výhra ve výši 1,337 miliardy dolarů z Mega Millions z 29. července 2022.

Jaké to je vyhrát miliardy, o tom se můžete přesvědčit po výhře v Eurojackpotu.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru