«

»

I 55 milionů se může snadno rozkutálet

Foto: pixabay

Peníze mají jednu nemilou vlastnost. Když je nehlídáte, velmi rychle se rozkutálí. A to lze říci o pár tisícovkách stejně jako o padesáti pěti milionech. Od výhry v Eurojackpotu lze sešupem spadnout až k exekucím. Důkazem toho je Angličan Roger Griffiths, který v roce 2005 v loterii vyhrál v přepočtu asi 55 milionů korun. O pár let později mu na účtu z výhry zůstalo pár drobných a ještě k tomu splácel dluhy.

Špatné investice, nepříznivá ekonomická situace a utrácení za pitomosti

Už jsme několikrát psali o tom, že výhru ve Sportce nebo v jakékoliv jiné loterii je těžké rozdýchat. Potřebujete k tomu také disciplínu, aby vám všechny snadno nabyté peníze nevyletěly oknem. Ta chyběla Angličanovi Rogerovi, který si nedokázal udržet 55 milionů korun ani svou manželku. Ale vezměme to hezky od začátku.

Pro Rogera a jeho rodinu byla výhra velkým šokem, z kterého se ale rychle vzpamatovali a začali si života užívat plnými doušky. Nastěhovali se do domu za 20 milionů, několikrát ročně jezdili na luxusní dovolenou, pořádali drahé večírky pro lidi, které ani neznali. Děti začaly studovat na prestižních školách a do toho všeho se rodina snažila i část svého jmění investovat. Bohužel finanční krize v roce 2008 snížila hodnotu jejich investic na minimum. Tehdy museli poprvé sáhnout do svých úspor.

Měli železnou rezervu, na kterou nechtěli sahat…

Až vyhrajete ve Sportce, první co udělejte je, že odešlete část své výhry na účet, na který nejlépe zapomenete. Naštěstí tohle napadlo i Rogera. Spolu s rodinou si určili hranici železných úspor, za kterou jít nechtěli. Jak je ale vidět, i výherce Eurojackpotu musí sáhnout na své úspory. Pak už začalo jít všechno z kopce. Návrat k šetřivosti a obyčejnému životu je pěkně těžký po tom, co se vezete na milionové vlně. Také proto jej Roger nezvládl. Manželka se s ním rozvedla a jemu z 55 milionů zbyly jenom dluhy.

A co vy? Uhlídali byste milióny ze Sportky lépe?

Ohodnoťte post

1 komentář

  1. SKRBLÍK

    No neuhlídali. Protože ve sportce nikdy obyč člověk nevyhraje.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru