«

»

I milionáři mohou svým blízkým nadělit klasické vánoční dárky

Foto: pixabay

Ani výhra ve Sportce vás nemusí vychýlit z osy klasických svátků. Dokonce i jako milionář můžete stále dávat klasické dárky typu ponožky, holicí strojek, parfém… jen jejich cenovka se díky vaší výhře v loterii může lišit. Podle toho, jak budou výherní výsledky Sportky vysoké, můžete vašim blízkým dopřát opravdu luxusní svátky. Přitom co se nápadů na dárky týče, můžete zůstat hezky při zemi.

Nejdražší knihy na světě

Kdo před Vánoci nezamíří do knihkupectví, jakoby dárky pro své blízké ani nesháněl. Kniha je velice vděčným tipem na dárek. Po výhře ve Sportce ji však můžete vybírat z nabídky nejdražších knih na světě. I když vzhledem ke stropu jackpotů našich nejznámějších loterií, si na některé z nich přece jen budete muset nechat zajít chuť. V minulosti byla k mání například kniha od Johna Jamese Audubona s názvem „Birds of Amerika”, která měla pouze 119 kopií a obsahovala 1000 ilustrací ptáků v životní velikosti.  Bohužel se její cena jen zřídkakdy dostala pod hranici 100 milionů korun. K mání byl jednu dobu i Leicesterský rukopis, který vytvořil Leonardo da Vinci v roce 1510. Kniha má asi 72 stran a obsahuje různé vědecké myšlenky a poznatky tohoto umělce. Zajímavé na knize je to, že je psaná zrcadlově. O tom, jestli se čte jedním dechem, by mohl poreferovat Bill Gates, který ji získal v dražbě už v roce 1994 v přepočtu za 700 milionů korun.

Holicí strojek za dva miliony

Už mnohem rozumnější cenovka visí na holicím strojku společnosti Bright Light Ventures. Sice za něho zaplatíte téměř dva miliony (asi 1,7 milionu korun), výrobce však zaručuje, že vám vydrží na celý život. Holící strojek Zafirro Iridium je vyrobený z iridia a ze safíru a v hlavní nabídce společnosti byl asi před 8 lety. I vy si něčím podobným můžete udělat radost hned poté, co si vyzvednete výhru ve Sportce.

Parfém za 4 mega…

Ani co se ceny parfému týče, se nemusíte držet při zemi. Když na to přijde, můžete své milované pořídit luxusní parfém i za 4 miliony. Jeden takový se zapsal i v Guinessově knize rekordů. Parfém Clive Christian Imperial Majesty kombinuje bergamot, bílou broskev, santalové dřevo a indický jasmín. Nic zvláštního, že? Podobné ingredience mají i parfémy za podstatně nižší cenu. Jenže milionová cena parfému je vytvořená hlavně díky pětikarátovému diamantu a osmnáctikarátovému zlatu na lahvičce. Parfém vám tak bude dělat radost i po tom, co dojde. No nekupte to!

Tak bohaté a veselé!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru