«

»

I nejbohatší lidé planety umí šetřit… konkrétně Elon Musk ušetřil při nákupu akcií Twitteru přes 150 milionů dolarů

Foto: pixabay

Představte si, že trefíte Extra Rentu a budete mít volné ruce v otázkách co, kde a za kolik nakoupíte. Tento pocit zná Musk až moc dobře. Nedávno koupil akcie Twitteru a způsobil pozdvižení. Při nákupu akcií zapomněl říct, že překročil pětiprocentní hranici podílu společnosti, jak stanovuje zákon. Tím docílil úspory při dalším nákupu, a to ve výši přes 150 milionů dolarů (to je zhruba 3,3 miliardy korun).

Má Musk zapotřebí šetřit, nebo jen provokuje?

Po tom, co vám na účtu přistanou výherní výsledky Extra Renty, možná také přestanete hledět na každou korunu. Ani nejbohatší člověk na světě Elon Musk nemá důvod šetřit… přesto to dělá. Při nedávném nákupu akcií Twitteru Musk ušetřil v přepočtu 3,3 miliardy korun. Vyvolal tím sporné reakce Komise pro cenné papíry, protože porušil zákon. Musk začal akcie Twitteru nakupovat už koncem ledna a pětiprocentní hranici podílu ve společnosti překročil 14. března. V ten moment mu zákon nařizoval zaslat Komisi pro cenné papíry hlášení, že tuto hranici překročil. Tím by se Muskův podíl ve Twitteru dostal na veřejnost, čímž by stoupla cena akcií. Jenž Musk to neudělal a dál tajně pokračoval v nákupu akcií. Ty v tu dobu nakupoval za kurz okolo 39 dolarů (přitom po zveřejnění by to bylo o dost více).

Když Musk něco „tweetne” dějí se věci

Svými nákupy se vyšplhal až na podíl ve Twitteru 9,2 % a teprve potom poslal hlášení. Ve chvíli, když se zjistilo, že Musk má ve Twitteru tak vysoký podíl, vzrostla cena jeho akcií o 27 procent a tedy se nakupovaly za kurz téměř 50 dolarů. Podle výpočtů tak Musk zatajením ušetřil 150 milionů dolarů, za což mu hrozí pokuta, ale jen v řádu stovek tisíc dolarů, která Muskovi nijak neublíží. Komise pro cenné papíry by mohla Muska žalovat, výsledek je však nejasný. Navíc to není poprvé, co Musk Komisi pro cenné papíry tímto způsobem provokuje. S největší pravděpodobností se tím miliardář dobře baví! I vy můžete s výhrou v Extra Rentě získat podobný smyl pro humor.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru