«

»

I obyčejný párek získá milionovou příchuť, bude-li naservírovaný v čínské keramické misce Ru

Foto: pixabay

Čekáte na výhru v Korunce, abyste si z ní zaplatili profesionálního kuchaře? Tak to není vůbec špatný nápad! Do té doby pro vás máme tajný trik. Neumíte vařit? To vůbec nevadí, zkuste vaše jídlo nevýrazné vůně a chuti naservírovat na hodně, opravdu hodně drahý servis… pak i obyčejný ohřívaný párek bude chutnat po milionech.

Není miska jako miska

Když výherní výsledky Korunky nepřichází, můžete prohlédnout vaši kuchyň, zdali neobsahuje vzácné nádobí. To může mít cenu až půl miliardy. Už kdysi jsme vás na Sedmičkách varovali před rozbíjením talířů. Talíře i misky totiž mohou mít velmi vysokou hodnotu, aniž byste to tušili. Nevěříte? Zdání může klamat. Tak třeba malá šedomodrá miska v Britském muzeu byla dlouhou dobu oceňovaná na nějakých 5000 liber (přibližně 150 tisíc korun). Avšak po tom, co se na ni odborníci podívali pořádně, zjistili, že je to nesmírná vzácnost a její hodnota vyskočila na 15 milionů liber (453 milionů korun).

Už původní majitel čínské misky věřil v její vysokou cenu

Tento případ je důkazem toho, že první pohled může klamat. Proto se i vy raději na tiket Šťastných 10 podívejte pečlivěji, aby vám něco neuniklo.

Po velmi podrobném zkoumání se ukázalo, že malá čínská miska je součástí velmi vzácné čínské keramiky Ru, která má nesmírnou hodnotu. O misce to předpokládal už její původní majitel a vášnivý sběratel Percival David. Ten misku koupil v aukci v roce 1928. Cennost misky bohužel za svůj život neprokázal. To se podařilo až nezávislé specialistce na asijskou keramiku Regině Krahlové. Ta označila misku za keramiku Ru, která byla určena pro císařský dvůr. Tato keramika pochází z období 11. století, kdy vládla dynastie Sung. Po výhře ve Šťastných 10 si v aukcích mimo jiné můžete koupit i vzácnou keramiku. Na tuto konkrétní misku Ru byste však vzhledem k výši maximální výhry potřebovali trefit spíše Eurojackpot.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru