«

»

I po výhře v loterii si dejte pozor na překlepy

Foto: pixabay

Také si dáváte velký pozor při placení bankovním převodem, abyste omylem nezadali špatné číslo účtu? Pozor si dejte i na vyplnění částky peněz, i tam lze nasekat chyby za několik stovek tisíc. Zvlášť, když velké peníze na účtu máte a omylem je přepošlete. Pro toho, komu na účtu přistanou, budou stejně nečekané, jako případná výhra v Korunce. I přesto, že je zadržování cizích peněz trestným činem, může vám dotyčný odmítnout peníze vrátit. Poučila se i firma v Bratislavě, která ženě poslala na účet místo 93 eur rovnou 13 106 eur (339 tisíc korun). Ta je odmítá vydat.

Už vám na účtu někdy přistály omylem zaslané peníze?

Na účet omylem poslaná částka přistála na účtu leckomu. Většina lidí, pokud si ji všimne nebo je na ni upozorněna, peníze přepošle zpátky. Jiný nápad měla jednadvacetiletá žena z Bratislavy, které nejmenovaná firma také z Bratislavy na účet omylem přeposlala 13 106 eur, tedy o 13 013 eur více, než měla. Což o to, podobně nečekané by mohly být i výherní výsledky Korunky. Žena se však rozhodla peníze, které jí nepatří, si ponechat. Firma, která omyl za statisíce udělala, ženu několikrát kontaktovala. Žena však dělá mrtvého brouka, a proto má celou věc v rukou policie. Za přivlastnění si cizí věci větší hodnoty ženě hrozí vězení od 6 měsíců do pěti let. Jen jestli by vážně nebylo lepší zkusit štěstí v Korunce či jiné loterii. Případná výhra v ní by byla zcela legální.

Když máte na účtu miliony, můžete je klidně utratit za jedno pivo

Že při převodu peněz a placení vznikají chyby nejen za statisíce, nýbrž i za miliony, o tom svědčí případ novináře, který v Manchesteru za jednu pintu piva (0,57 litru) zaplatil 55 tisíc liber (přes 1,6 milionu korun). Ne že by pivo tolik stálo, obsluha hotelu mu jej jen špatně naúčtovala. Překvapenému novináři po pivě zbyla jen hořká pachuť prázdného účtu. Hotel dal samozřejmě vše dohromady a peníze svému zákazníkovi vrátil. Máme však neodbytný pocit, že za každé další pivo už novinář raději zaplatí hotově.

I vy si dejte během bankovních převodů pozor na překlepy, obzvlášť po tom, co vám na bankovním účtu přistane výhra v loterii Korunka.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru