«

»

I prohrabávání kontejneru z vás může udělat milionáře

Foto: pixabay

Neznáte výherní čísla Extra Renty? Nevadí! Sem tam prolezte nějakou tu popelnici a třeba se z vás stane milionář. Přesně to se totiž stalo automechanikovi Jaredovi Whippleovi z Connecticutu už před několika lety. Teprve teď ale některé obrazy prodává.

Představte si, že procházíte kolem kontejneru těsně po tom, co do něj umělec na sklonku svého života vyhodí svá díla

Najít v kontejneru díla v řádech milionů amerických dolarů, to lze přirovnat k výherním výsledkům Extra Renty. Výhru mohl slavit automechanik, který kolem vzácného kontejneru procházel zrovna v době, když do něj abstraktní expresionista Francis Hines na sklonku svého života vyhodil svá díla. Stalo se to už v roce 2017, nyní ale automechanik, který nejspíš zanechal své původní profese, některé obrazy prodává.

Když umělec Hines zemřel, bylo mu 96 let. Není jasné, proč se se svými díly takto vypořádal, vedle stodoly umělce je však v kontejneru našel Jared. Ihned obrazy poznal. Pro Hinese bylo typické, že při své tvorbě obmotával předměty a dokonce i budovy kusy látky. Protože si nechtěl přivlastnit věci, které nejsou jeho, ačkoliv byly v kontejneru, kontaktoval jeho rodinu. Ta mu dovolila díla si nechat. Něco takového lze přirovnat k výhře v Extra Rentě, že?

Z automechanika galeristou

Že vám výhra v Extra Rentě změní život, o tom není pochyb. Je tedy i logické, že změní i vaše zaměstnání nebo do práce už nebudete chodit vůbec. Něco podobného se stalo také automechanikovi Jaredovi, který sice loterii nesázel, přesto se mu podařil milionový úlovek. Opravdu se nejednalo o jeden méně povedený obraz, nýbrž o stovky obrazů a soch známého autora. Proto se Jared rozhodl podělit se o umělcova díla tak, že je vystavil v galerii. Je jasné, že pokud práci automechanika před nálezem zrovna dvakrát nemiloval, po nálezu už ji nejspíš nedělal. A kde na milionovou výhru narazíte vy?

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru