«

»

I s desetikorunou v peněžence můžete být boháč

Foto: pixabay

Za deset korun si dnes moc věcí nekoupíte. Stačit vám to nebude ani na jeden sloupeček Extra Renty, ve které můžete hrát o hlavní cenu 100 tisíc měsíčně na 20 let. Neplatí to však ve všech případech. Jen velmi výjimečně můžete být boháčem i s desetikorunou v peněžence. Zvlášť, když je ona desetikoruna v porovnání s ostatními vzácná a výjimečná. Jedna taková se ve středu 5. května vydražila za 230 tisíc korun.

Pravděpodobnost nálezu podobné mince je mizivá

Pokud už jste se stačili podívat do peněženky, jestli v ní nemáte nějakou tu desetikorunu, musíme vás zklamat. Pravděpodobnost nálezu vzácné desetikoruny je asi stejně malá jako pravděpodobnost výherních výsledků Extra Renty. Vzácná desetikoruna, která se nedávno vydražila, vznikla mezi léty 1992-1993 v německé mincovně v Hamburku. V porovnání s běžnými desetikorunami má vzácná mince menší písmena na rubu a našly by se i další odlišnosti. Těchto vzácných desetikorun bylo vyraženo asi jen 1000 kusů. Z toho velká část byla demonetizována. Přesto se některé kousky dostaly do oběhu. Pravděpodobnost jejich nálezu je však mizivá. Za poslední roky se našly jen asi 3 kusy těchto mincí. Možná tak je přece jenom lepší si za pár drobných vsadit Extra Rentu.

Na aukci se o desetikorunu strhla mela

Je až zarážející, kolik jsou sběratelé ochotni dát za jednu desetikorunu. Zvlášť, když si vzpomenete, že jste sem tam nějakou tu desetikorunu zanechali v nákupním košíku. Na aukci, která trvala několik dní, se o vzácnou desetikorunu strhla bitka. Přihazovalo až několik desítek zájemců. Vítěz aukce za vzácnou desetikorunu zaplatil 230 200 Kč. Až vám Extra Renta přivane hlavní výhru 100 tisíc měsíčně na 20 let, také budete moci v aukcích nakupovat ve statisících.

Ohodnoťte post

1 komentář

  1. Praktik

    Takovou desetikorunu můžete docela klidně taky mít, ale není Vám to dohromady ani moc platné. Nejdříve si jí musíte nechat posoudit a ocenit znalcem, a takový vychytralý znalec Vás klidně ošidí – tím, že řekne, že vzácná vůbec není a nabídne Vám pár set korun, nebo taky vůbec nic. Klidně Vám podle mého názoru a mých zkušeností řekne i v případě, že je to opravdu jeden z těch vzácných kousků, že nemá žádnou vysokou hodnotu. Dnešní svět, to není svět poctivých obchodníků, ale jen věk lidí, snažících se ty důvěřivé a poctivé ošidit.. Kdo Vás neošidí, to je jedině sportka, když budete mít to štěstí a vyjde Vám těch 6 vytažených čísel. Proto nespoléhejte na staré desetikoruny, ale raději se držte té sportky.

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru