«

»

Ind vyhrál spor o 6 korun, ale pocit to byl, jakoby trefil jackpot loterie!

Foto: pixabay

Až vyhrajete v Korunce či jiné loterii, můžete svůj čas jako milionáři trávit vleklým soudním sporem o pár nicotných korun… tedy za předpokladu, že se budete nudit. Je proto až zarážející, že indický právník Tungtath Čaturvedí pro toto výhru v loterii nepotřeboval.

Prodali mu o šest korun dražší jízdenku a on se kvůli tomu pustil do dvacetiletého soudního sporu

Lidem, kterým výherní výsledky Korunky stále nevychází, zde na Sedmičkách obecně doporučujeme začít něco dělat, aby se zabavili a odvrátili svou pozornost od toho, co se nedaří. Nic lepšího na práci nejspíš neměl ani indický advokát Tungtath Čaturvedí. Tomu v roce 1999 zaměstnanec v nádražní dopravě prodal v přepočtu o 6 korun dražší jízdenku, než měl. Protože právník na místě náhradu nevyřešil, rozhodl se bojovat proti korupci a za spravedlnost soudní cestou,  ať to stojí, co to stojí. Těžko říct, co si tímto kompenzoval. Ačkoliv ho rodina přesvědčovala, ať neblázní a nad prohřeškem dopravní společnosti mávne rukou, on urputně docházel na každé soudní jednání. Stálo ho to nejen nervy, ale i drahocenný čas, který určitě mohl využít i jinak. Takhle si nejspíš trávení času po výhře v Korunce nepředstavujete, že?

Hrdina nebo blázen?

Soudní spor o v přepočtu šest korun nakonec i kvůli přetížení indických soudů trval dlouhých 20 let. Právník Tungtath Čaturvedí se zúčastnil dohromady 120 soudních jednání a přišel o spoustu peněz i času. V polovině tohoto roku však spor konečně vyhrál… po dlouhých dvaceti letech. Získal nárok na odškodnění ve výši 15 tisíc rupií (necelých 4 500 Kč) a dopravní společnost mu musí zároveň vrátit těch 6 korun navýšených o 12 % za každý rok mezi léty 1999 až 2022. Sám Ind, který se do bláznivého sporu pustil, přiznal, že ho to stálo mnoho času i úsilí, což se nedá penězi vyčíslit. Z konečného výsledku má ale radost. No aby taky ne. On a jeho rodina má totiž velké štěstí. Umíte si představit, co by bylo, kdyby spor dopadl jinak a zarputilý právník se proti rozsudku odvolal?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru