«

»

Jackpoty, které nemají stopku

Foto: Depositphotos

Zatímco v České republice je nejznámější Sportka nebo mezinárodní loterie Eurojackpot, v USA se hraje Powerball. Loterie se účastní přes 40 států a podle toho vypadá i její jackpot. Tomu nikdo nedal stopku, a tak roste do neuvěřitelných výšin. Rekordní jackpot loterie Powerball se jednu dobu vyšplhal na astronomických 38 miliard korun! O tom si my v Česku můžeme nechat jenom zdát.

Když jackpot loterie má a nemá maximální limit

Oblíbená americká loterie je strůjcem davového šílenství. Za vysokým jackpotem stojí dva faktory. Hrají ji sázkaři z více jak 40 států a sázky se přijímají i online mimo zemi. Jackpot Powerballu také nemá strop jako jiné loterie. Například asi dobře víte, že maximální možná výhra v Eurojackpotu je zhruba 2,5 miliardy, že? Omezenou výši jackpotu mají i další loterie. I proto je loterie Powerball tolik oblíbená. Patří k menší skupině těch loterií, jejichž jackpoty nemají hranice. Podobně je na tom například i loterie MegaMillions (další americká loterie). To proto můžeme dnes a denně slýchat o šťastlivcích z Ameriky, kterým loterijní výsledky přinesly ne statisíce, ne miliony, nýbrž miliardy.

I loterie s ohraničeným jackpotem nebo loterie bez jackpotu lákají

Ani loterie s ohraničeným jackpotem však nejsou k zahození. Například Eurojackpot má stopku u částky přibližně 2,5 miliardy, přesně je to 90 milionů eur. Přesto to sázející neodradí a nevadí jim to. Možná i proto, že jackpot Eurojackpotu roste neustále. A i když jej někdo vybere, zpravidla netrvá dlouho, než se trezor Eurojackpotu znovu naplní.

A pokud vám výhru nepřinesou ani výsledky Eurojackpotu, můžete zkusit štěstí u loterií, které vůbec jackpot nemají. Například hra Šťastných 10, kterou můžete hrát už za 10 Kč. Její výhry jsou pevně dané výherním koeficientem. Jsou závislé na počtu uhodnutých čísel a na výši sázky.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru