«

»

Jak bláznivé nápady vydělaly miliony – kámen jako domácí mazlíček

Foto: pixabay

Říká se, že podnikat může úplně každý… jenže s čím? S čímkoliv! Případ Garyho Dahla vám dosvědčí, že vydělat lze i s kamením nasbíraným od řeky při nedělní procházce. Nevěříte? Tak se dále pokoušejte o výherní výsledky Šťastných 10. Ti, kteří se jich nemohou dočkat, mohou vyzkoušet proměnit svůj bláznivý nápad v milionový zisk.

Lepší než čekat na výhru v loterii

Čekáním na výhru ve Šťastných 10, která stále nepřichází, si na chleba nevyděláte. Mnohem produktivnější přitom může být jít se svou kůží na trh. Stejně jako to udělal Gary Dahl v roce 1975, když začal prodávat tak zvané „Pet Rock” – domácí mazlíčky z kamene. Domácího mazlíčka kočku, psa nebo třeba i slona jste mohli dostat v hezkém dárkovém balení i s příslušenstvím a vtipným návodem, jak o kamenné zvířátko pečovat. Myslíte si, že něco takového se nemohlo uchytit? Jste na omylu. Nápad byl tak jednoduše geniální, že za pouhý půlrok se v Americe prodalo jeden a půl milionu kusů tohoto kamení. Během této krátké doby se Gary stal milionářem. Po roce byl prodej těchto nenáročných mazlíčků přerušen, ale od roku 2003 byly opět k mání.

I přes nízkou pořizovací cenu vynesly kameny Garymu miliony

I výhra ve Šťastných 10 vám může prakticky zadarmo přinést miliony. Stačí série šťastných čísel. Gary loterii nesázel, protože měl plné ruce práce s malováním kamenných mazlíčků. I přes nízkou pořizovací cenu mu tito tvorečkové z kamene vynesly miliony. Jeden stál asi jen 80 korun. Ale protože Garyho výrobní náklady stály jen procházku u řeky a trochu barviček, dokázal neuvěřitelně ryhle zbohatnout. Šťávu tomuto nápadu dodávala vtipná příručka, která majiteli radila, jak se o kus kamene starat. Mazlíčci z kamene se tak staly hitem a kupovaly se pro dospělé i děti.

A jaký nápad vynese miliony vám, než se na vás konečně usměje štěstí ve Šťastných 10?

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru