«

»

Jak je to se zdaněním výher z loterie Šťastných 10

Foto: 777cz.eu

Platí se z vyhraných peněz ve Šťastných 10 nějaké daně?

Loterie Šťastných 10 je hrou, v níž můžete podle počtu vsazených a uhodnutých čísel, investované částky a také toho, zda navíc hrajete některou z doplňkových her, vyhrát na jeden tiket od 10 Kč po 101 milionů korun. V případě pár drobných vás podobná otázka tížit nebude, pokud však vyhrajete statisíce či miliony, možná vás jako první napadne, jak je to vlastně se zdaněním těchto peněz.

Po vznesené otázce vás ihned můžeme uklidnit odpovědí, že loterijní výhry, ať už ze Šťastných 10 anebo jiné hry, se v ČR danit nemusí. Pokud vyhrajete jakkoliv vysokou částku, celá vám zůstane. V době vašeho čtení článku se tato situace může změnit, je ale velice pravděpodobné, že se tak po následující roky nestane. Tedy doufejme.

Například v Americe a některých jiných zemích jsou na tom loterijní výherci mnohem hůře, když odevzdávají stát od státu třetinu nebo i poloviny vyhraných peněz.

5/5 - (1 vote)

2 komentáře

 1. Radek

  Tím pádem se výherní částka nezahrnuje ani do celkového zdanění všech příjmů za uplynulý rok ?

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   pokud nedošlo nebo nedojde ke změně zákona, pak podle něj byste měl finančnímu úřadu nahlásit výhru převyšující 5 milionů korun. Jde ale pouze o uvedení, že jste ji získal, ani tak ji danit nebudete. V případě vysokých výher je ale vždy lepší se poradit buď na FÚ anebo s daňový poradcem.

   777cz.eu

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru