«

»

Jak probíhá losování loterie Šťastných 10

Foto: Sazka

Šťastných 10 se losuje pod státním dozorem za přítomnosti kamer

V loterii Šťastných 10 se losuje 20 čísel z celkových 80 (hráč jich ale sází 1 až 10), v její doplňkové hře Šance milion se losuje dalších 6 čísel. Děje se tak ve studiu přímo v budově Sazky v Praze, a to za dozoru státního notáře, několika pracovníků Sazky a také za natáčení televizí. Dohlížet na průběh losování mohou i diváci, kteří o to požádají.

Nejprve se z jednoho společného průhledného osudí, v kterém se nachází 80 míčků očíslovaných od 1 do 80, náhodně za promíchávání proudem vzduchu vylosuje 20 míčků. Ty se na TV obrazovce řadí postupně za sebou, a to do 2 řad po deseti. První číslo, které z osudí vypadne, se stává Královským číslem, což je další doplňková hra. Celé slosování trvá asi jen 2 minuty. Poté jsou čísla pro diváky ještě zobrazena vzestupně, aby v nich byl větší přehled.

Při navazujícím losování hry Šance milion se do 6 průhledných a vedle sebe umístěných osudí vloží vždy 10 míčků očíslovaných od 0 do 9. Každé z čísel tak (na rozdíl od předchozího losování hlavní hry) může za promíchávání proudem vzduchu padnout vícekrát. V jeden okamžik dojde k náhodnému vylosování všech 6 čísel ze všech 6 osudí (z každého osudí 1 číslo). Ta jsou na TV obrazovce seřazena v přesně losovaném pořadí, protože o výherních místech v této doplňkové hře rozhoduje počet trefených čísel odzadu.

5/5 - (1 vote)

3 komentáře

 1. Anonym

  Mám zájem se fyzicky zúčastňovat na losování Šťastných deset v místě losování. Prosím o sdělení, kde je možné se na této činnosti domluvit.

  1. 777cz.eu

   Dobrý den,

   návštěvu losování v Praze v budově Sazky si můžete domluvit zde:
   Tel: 266 12 12 12
   Email: info@sazka.cz

   1. Anonym

    Děkuji

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru