«

»

Jak se hraje Extra 6 – doplňková hra Eurojackpotu

Foto: Youtube Sazka (záznam losování Extra 6)

Pouze v ČR můžete hrát Extra 6 a vyhrát další až 2 miliony Kč

Extra 6 je doplňková hra Eurojackpotu, která má oproti základní hře několik odlišností. Zatímco Eurojackpot se hraje celkem v 18 evropských zemích, hra Extra 6 se losuje pouze v ČR. Jiné je to také s čísly. V Eurojackpotu je tipujete buď vy anebo to za vás (při náhodném tipu) udělá počítač. U Extra 6 se ale žádná čísla nevyplňují, protože jde o sériové číslo vaší sázenky.

Rozdíl je také ve výhrách, kdy v Eurojackpotu se v závislosti na počtu hráčů, kteří do něj vložili své peníze, a počtu výherců mohou výhry za jednotlivá pořadí více či méně lišit. V Extra 6 jsou však výherní částky pevně dané.

Výhry v Extra 6 za jednotlivá pořadí

  1. pořadí – výhra 2 miliony Kč za 6 uhodnutých čísel
  2. pořadí – výhra 200 000 Kč za 5 uhodnutých čísel
  3. pořadí – výhra 20 000 Kč za 4 uhodnutá čísla
  4. pořadí – výhra 2 000 Kč za 3 uhodnutá čísla
  5. pořadí – výhra 200 Kč za 2 uhodnutá čísla
  6. pořadí – výhra 120 Kč za 1 uhodnuté číslo

U počtu trefených čísel jde vždy o počet čísel od zadu (zprava). Máte-li například na sázence šestičíslí 123456 a při losování Extra 6 padnou například čísla 122456, získáváte za 3 shodná čísla 2 000 Kč.

Jak Extra 6 vsadit, kolik stojí a jak se losuje?

Doplňkovou hru Extra 6 můžete vsadit vždy pouze s hlavní hrou Eurojackpotu, přičemž nezáleží, kolik sloupců na tiketu (1 až 4) hrajete. Zatímco Eurojackpot vás vyjde 60 Kč za každý 1 sloupec, hra Extra 6 stojí 40 Kč na 1 tiket. Pokud tedy chcete Extra 6 hrát, nahlásíte tento požadavek obsluze anebo na papírové sázence neuděláte vůbec nic, neboť naopak Extra 6 se hraje automaticky a jen v případě, že o ně nemáte zájem, proškrtnete na sázence políčko NE. Za plný tiket Eurojackpotu zaplatíte 400 Kč, (4x 60 Kč za 4 sloupce + 40 Kč za Extra 6).

Losování Eurojackpotu se koná v pátek večer ve finských Helsinkách, kdežto tažení čísel Extra 6 probíhá v pátek večer v Sazce v Praze. Do 6 osudí je vloženo vždy 10 míčků s čísly od 0 po 9. Vylosovaná čísla se tak mohou v konečném taženém šestičíslí opakovat.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru