«

»

Jak se v Sazce losuje Šťastných 10?

Foto: Youtube Sazka

Na průběh losování Šťastných deset se můžete podívat osobně

Před tím, než si zkontrolujete Šťastných 10 výsledky, musí proběhnout jejich polední anebo večerní losování. To se koná v Praze v budově Sazky, přičemž kdo by chtěl, může se na něj přijít osobně podívat. V takovém případě je třeba se dopředu objednat, aby bylo volné místo, a potom se na místo dostavit přibližně hodinu před losováním. Dozor tak nebude dělat jen notář, ale i vy.

Losování Šťastných 10

Samotné losování probíhá tak, že se do průhledného losovacího bubnu vysype 80 míčků očíslovaných od 1 do 80. Míčky jsou poté vzduchovým proudem promíchávány. Kolem bubnu se pootáčí prstenec, v němž jsou otvory akorát tak velikosti jednoho míčku. Jakmile se tento otvor objeví ve vrchní části osudí, vzduchový proud do něj zcela náhodně jeden z míčků vytlačí. To se děje postupně 20x za sebou, čímž je vylosováno oněch 20 míčků z 80.

Prvním vylosovaným míčkem ve Šťastných 10 je tak zvané královské číslo. Na něj si můžete vsadit v doplňkové hře. Všechny vylosované míčky se následně po plastové trase kutálejí jeden za druhým a na jejím konci se zastaví. Ve výsledcích Šťastných 10 se z počátku čísla zobrazují tak, jak jdou za sebou, nicméně divákům a sázejícím jsou později představena také vzestupně.

Losování Šance milion

Jakmile je losování Šťastných 10 u konce, pozornost se zaměří na losování šestičíslí doplňkové hry Šance milion. To se provádí v 6 bubnech, kdy v každém z nich je 10 míčků očíslovaných 0 až 9. Losování je podobné jako u Šťastných 10 s tím rozdílem, že míčky se vylosují všechny najednou v jeden okamžik. Z každého osudí je vybráno 1 číslo, čímž se, na rozdíl od Šťastných 10, mohou vylosovat i čísla stejná.

Celá losovací akce od začátku až dokonce zabere jen pár minut. Mnohem delší a komplikovanější jsou přípravy, protože se všechny míčky před tím, než se použijí k vysypání do osudí, ručně kontrolují. Příprav je pochopitelně mnohem více, včetně kamer, které průběh celého losování zaznamenávají, a podobně. Kdo by měl i přes veškerá opatření pochybnosti o regulérnosti losování, má možnost, jak už bylo zmíněno v úvodu, se na losování Šťastných 10 podívat osobně a jeho pochybnosti se zcela jistě rozplynou.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru