«

»

Jak unavit štěstí?

Foto: pixabay

Kdyby štěstí mělo podobu zlaté rybky, většina lidí by se stala vášnivými rybáři. Kdyby štěstí představoval rozzuřený býk v ohradě, řada lidí by neváhalo proměnit se v toreadora a skolit jej. Bohužel štěstí konkrétní podobu nemá a spousta lidí je při jeho hledání úplně mimo.

Také jdete při hledání štěstí špatným směrem?

Hmotnou formu ani jednotnou podobu štěstí bohužel nemá. Přitom může stát za řadou věcí. Sportka výsledky s toužebně očekávanými výhrami jsou toho příkladem. Lidé přidělují štěstí řadu podob a významů. Také jste například nikdy nezamáčkli pavouka, protože byste si zabili štěstí? Štěstí někdo může vidět ve čtyřlístku, který najde na louce a pak jej vylisuje a uloží ve své peněžence. Někdo může například Sportku vyplňovat se svým talismanem – slonem pro štěstí, který dostal od svého přítele.

Hodně lidí se však při hledání štěstí vydává špatným směrem. Štěstí čekají od svého partnera, od své nové práce či nového auta. Netuší však, že předpoklady pro to, aby byli šťastní, nosí všichni v sobě. Stačí opravdu málo věcí k tomu, abyste štěstí unavili i vy a sedlo právě na vás. Co třeba?

Štěstí najdete hlavně v sobě

Pravdou je, že hektická doba štěstí nepřeje. Pořád nás někam popohání, uvádí nás do stresových situací a nutí nás k závisti. My tak máme tendenci neustále se s někým srovnávat a chtít víc, než mají ostatní. To je ale špatně.

Naopak štěstí k sobě přilákáte, když zpomalíte a začnete více vnímat život. Hledejte štěstí v maličkostech. Vždyť i to, že ráno zaparkujete na jinak plném parkovišti je obrovské štěstí! Přestaňte lidem závidět jejich majetek a postavení. Místo toho se zaměřte na to, co vás opravdu baví. Uvolněte se. Tak… teprve teď máte velkou šanci prožít štěstí.

Se štěstím v patách si pak klidně vsaďte Šťastných 10.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru