«

»

Jak vyhrávat v loterii? Matematik získal půl miliardy!

Foto: Youtube / 60 Minutes

O manželském páru, který porážel loterie, se má točit film

Manželé Marge a Jerry Selbee získali v loterii díky matematice 26 milionů dolarů (v přepočtu přes 580 milionů korun). Vyhrávali tak moc, až loterijní společnost v Michiganu byla nucena skončit.

Veškeré peníze vyhráli manželé díky Jerryho inteligenci. Ten totiž na vysoké škole studoval matematiku. Když následně uviděl reklamu na novou loterii nazývající se Winfall, bylo pro něj jednoduché zjistit její systém fungování. Pochopení celého systému mu trvalo pouhé 3 minuty.

Winfall byla od ostatních loterií rozdílná v tom, že jackpot se nenavyšoval tak dlouho, dokud ho někdo nevyhrál. Měla totiž takzvaný Rolldown, jež společnost spouštěla jen párkrát do roka, což znamenalo, že nevyhraný jackpot byl rozdělen mezi výherce nižších pořadí.

Jerry vždy na tento okamžik čekal a poté začal skupovat tikety s různými kombinacemi. Jestliže byl Rolldown dostatečně vysoký, bylo možné si vydělat až 80 procent z investované částky. V prvním pokusu o výhru nakoupil tikety za 1 100 dolarů (v přepočtu přes 24,5 tisíce korun) a vyhrál 1 900 dolarů (v přepočtu cca 42,5 tisíce korun).

Následně se se svými činy přiznal své ženě a společně rozjeli společnost, v níž byly zaměstnány asi dva tucty lidí, jež vyplňovali a sázeli tikety a přemýšleli o tom, jaké kombinace vsadí. Aby mohli ihned vyhrávat vyšší částky, domluvili se s přáteli a členy rodiny, aby do nich investovali své peníze.

Manželům se dařilo tak moc, až Michiganská loterie skončila se svou činností. Přesunuli se tedy do Massachusetts, kde nadále vyhrávali miliony. Tamní loterie byla však chytřejší a nedůvěřivá, proto na Jerryho s Marge poslala vyšetřovatele. Ti ale neshledali počínaní si manželů nelegální, a tak jim vyhrané peníze nebyly odebrány.

Před nedávnem prodala Marge se svým manželem práva na svůj příběh jednomu hollywoodskému studiu, které hodlá jejich příběh zfilmovat. Zda půjde o dokument nebo celovečerní film, se musíme nechat překvapit.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru