«

»

Jaká je nejvyšší výhra v Eurojackpotu a kdo ji získal?

Foto: 777cz.eu

Kdo a kdy vyhrál v Eurojackpotu nejvíce?

Eurojackpot je evropská loterie, do které je aktuálně zapojeno 18 zemí, včetně ČR. Tolik států pohromadě znamená obrovský počet sázejících, kteří svými vklady dokážou vytvořit astronomické jackpoty. Nejvyšší možnou výhrou je 90 milionů eur. Podle aktuálního kurzu se u nás maximální hlavní výhra může čas od času lišit, dosahovat ale bude přibližně 2,5 miliardy korun.

Pokud se ptáte, zda někdo tolik peněz už někdy trefil, pak odpověď je, že ano. Ba co víc. Tím šťastlivcem se dokonce stal v květnu roku 2015 sázející z Česka, který si tehdy v přepočtu přišel na 2,466 miliardy Kč. Svůj plný tiket za 400 korun si vsadil jako náhodný tip 1 den před losováním.

Pravděpodobnost trefení jackpotu vzhledem k jednomu vsazenému sloupci, který na hlavní výhru v Eurojackpotu dostačuje, je 1 ku 95 milionům. Muž z Pardubicka jich měl v té době vsazeno 6, čímž šanci na výhru zvýšil na přibližných 1 ku 16 milionům. A vyšlo to!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru