«

»

Jaké fobie by vám mohly zkomplikovat výhru v loterii?

Foto: pexels

Představte si situaci, že konečně trefíte Sportku nebo Eurojackpot a z jeho sumy vás bude přecházet zrak. Teď to chce zachovat chladnou hlavu. To znamená, ještě jednou zkontrolovat čísla vašeho tiketu a ověřit jejich shodu s výherními výsledky Sportky či Eurojackpotu. Potom zavolat do společnosti Sazka a dohodnout s ní postup. Do té doby doporučujeme výherní tiket neztratit a o výhře se s nikým moc nebavit. Tak a teď by to mohlo klapnout, od výhry vás dělí jen její vyzvednutí. Leda že by vám v cestě stálo ještě něco. Když pomineme živelné pohromy a nehody, mohou vás zužovat následující fobie, které by vyzvednutí výhry (a nejen to) mohly maličko zkomplikovat.

Chrometofobie, agorafobie, mysofobie

Nevěříme, že by Sportku pravidelně sázel někdo, kdo by trpěl chrometofobií – tedy panickým strachem z peněz. Už i malá pravděpodobnost výhry ve Sportce by dotyčného nejspíš vyděsila k smrti. A to si teprve představte, jaká to jsou pro člověka s chrometofobií muka, když na televizní obrazovce vidí své výherní výsledky. Může se ale stát, že chrometofobii u sebe výherci odhalí až po výhře. Ale nemyslíme si, že se nenajde někdo, kdo výherci od peněz rád pomůže.

Problém se samotným vyzvednutím výhry by mohli mít lidé trpící agorafobií – tedy úzkostným strachem normálně vyjít ven z domu do otevřeného prostranství mezi lidi. Ověření výherního tiketu Sportky a osobní účast je však u momentu vyzvednutí výhry vyžadováno.

Převzetí výhry by mohla překazit i mysofobie – přehnaný strach ze špíny a bakterií, kterému by mohl podlehnout i výherní tiket. Ve snaze vyčistit i jej by mohlo dojít ke ztrátě jeho čitelnosti a tudíž byste přišli o jediný důkaz vaší výhry. Lidem s mysofobií můžeme doporučit sázet online. Tam bude vaše online sázenka před čistícími prostředky v bezpečí.

Komplikace ještě před výhrou

Komplikace však mohou nastat ještě před výhrou ve Sportce. Zejména u sázkařů, kteří trpí fobií z čísel. A že jich je. O možnost vsadit si číslo 4 budou připraveni lidé trpící tetrafobií – chorobným strachem z čísla 4. Jestlipak jej tito lidé vezmou na milost alespoň co se výherních výsledků Sportky týče?

Číslo 13 ve svých výherních výsledcích nikdy nespatří lidé trpící triskaidekafobií – úzkostným strachem z čísla 13. Podobně omezující může být i oktofobie – strach z čísla 8 nebo hexafobie – strach z čísla 6.

Sázíte? Tak to doufáme, že vás žádná z fobií v sázce do Sportky nebo Eurojackpotu nebude limitovat.

4.7/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru