«

»

Jaké je to mít na účtu bilion?

Foto: pixabay

Jaké to je mít na bankovním účtu bilion korun, tedy milion milionů? To se podařilo zažít páru z amerického státu Louisiana. Během běžné kontroly svého účtu manželé zjistili, že jsou nechutně bohatí, aniž by o tom tušili nebo se o bohatství jakkoliv přičinili. Jak se později ukázalo, na účet jim banka omylem zaslala 50 miliard dolarů (to je něco přes bilion korun). O něco menší boháče z vás může udělat i výhra v Extra Rentě!

Na chvíli se manželé ocitli na 25. příčce žebříčku nejbohatších lidí světa

Aniž byste pokoušeli výherní výsledky Extra Renty, i z vás mohou být nejbohatší lidé světa, a to klidně i přes noc. Je k tomu potřeba jen velmi málo pravděpodobná chyba na straně banky. 12. červen letošního roku byl pro Darrena Jamese obyčejným dnem až do chvíle, kdy k němu běžela manželka s mobilem v ruce. Na jejich bankovním účtu se zčistajasna objevilo 50 miliard dolarů (jeden bilion korun). Samozřejmě se nejednalo o dar bohatého strýčka, nýbrž chybu jejich banky. Poté, co manželé na chybu banku upozornili, bilion z jejich účtu zmizel ve stejném duchu, jako se na něm objevil. Těch pár bohatých chvilek si ale náležitě užili. Podle manželů je to prý nepopsatelný pocit. Není divu, vždyť s takovým bohatstvím na bankovním účtu by se mohli umístit na 25. příčce nejbohatších lidí světa. Na druhé straně se banka ani neobtěžovala za chybu se omluvit.

Přivlastnění omylem zaslaných peněz je trestný čin

Mít na účtu bilion a pak ho nemít kvůli chybě banky je mnohem snesitelnější, než vidět výherní čísla Extra Renty na televizní obrazovce a pak zjistit, že nemáte vsazeno. Koneckonců, co chcete dělat s bilionem korun, který vám nepatří? Ponechání si peněz, které vám byly zaslány omylem, je trestný čin. Přesto se o to někdo sem tam pokusí. Třeba Kelyn Spadoniová, které banka na účet připsala v přepočtu téměř 26 milionů korun. Spadoniová peníze okamžitě převedla jinam a koupila si dům a auto. Ještě ani nezačala zařizovat interiér nového domu a už byla zatčena. Proto je lepší sázet raději na výhru v Extra Rentě než na omyl banky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru