«

»

Jako v loterii: Prsten za pár korun proměnila na miliony

Ilustrační foto: pexels

Občas doma můžete mít ohromné bohatství a ani o tom nevíte

Angličanka Debra Goddardová vlastnila desítky let skvost, o kterém ani nevěděla, že ho má. Když si totiž před více než 30 lety koupila na bleším trhu prsten se sklíčkem za pouhých 10 liber (v přepočtu cca 290 korun), netušila, že v prstenu je vsazený místo skla opravdový diamant v hodnotě zhruba 740 000 liber (v přepočtu přes 21,8 milionů korun).

Zjistila to až tehdy, kdy se její matka dostala do finanční tísně, a rozhodla se proto prsten prodat. Doufala v pár stovek liber, když jí ale odborník na šperky řekl, že se jedná o pravý diamant s váhou 5,25 g (26,27 karátu), byla z toho v šoku.

Debra celou následující noc přemýšlela, jak bude postupovat dál. Po dlouhém dumání se rozhodla prsten prodat v jedné aukční síni. Když byly odečteny všechny náklady za dražbu, obdržela poté částku činící 470 000 liber (v přepočtu přes 13,8 milionů korun).

Čerstvá multimilionářka za část výhry pošle maminku na dovolenou do Ameriky a na Barbados a také chce založit firmu, která se bude specializovat na hledání zapomenutých klenotů na bleších trzích.

O takových penězích se může zdát kdejakému sázkaři, který pravidelně sází svou oblíbenou loterii. A přitom jen stačí zapátrat na bleším trhu či v domácí šperkovnici a z laciné cestky se rázem může stát jackpot.

4/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru