«

»

Je libo diamant za 91 milionů?

Foto: pixabay

Po výhře ve Sportce si můžete vyskakovat a nakupovat i věci, na které byste bez výhry nepomysleli. Padnout do oka by vám mohl černý diamant Enigma, který se nedávno na aukci v Londýně vydražil za 3,16 milionu liber (to je přibližně 91 milionů korun).

Černé diamanty jsou velmi vzácné

Že černé diamanty jsou velmi vzácné, o tom svědčí jejich původ. Na rozdíl od běžných diamantů, které se utvářejí hluboko v zemi, jsou černé diamanty nacházeny blízko zemského povrchu. Odborníci dokonce diskutují nad tím, že mají mimozemský původ a že na planetu Zemi se dostaly při pádu meteoritu nebo asteroidu. Černé diamanty obsahují minerál osbornit, který se vyskytuje jen v meteoritech. Výherní výsledky Sportky vám mohou nějaký ten černý diamant koupit. Za diamant Enigmu zaplatil anonymní zájemce v kryptoměně.

Největší broušený diamant prodaný v dražbě

Za vysokou cenovkou diamantu Enigma může nejen jeho vzácnost (doteď byly tyto diamanty nalezeny jen v Brazílii nebo Středoafrické republice), ale i jeho velikost. Provozovatelé aukční síně tvrdí, že je diamant Enigma zatím největším broušeným diamantem prodaným v dražbě.

Do čela si nechal implantovat růžový diamant za 24 milionů dolarů

Věděli jste, že po výhře ve Sportce vás diamanty nemusí zdobit pouze v rámci šperků? Implantovat si je můžete rovnou do těla. Přesně to totiž udělal americký rapper Lil Uzi Vert začátkem minulého roku. Měl strach, že diamant ztratí, a proto si ho nechal implantovat doprostřed čela. Avšak namísto, aby mu tam diamant dělal radost, měl s ním jen samé komplikace. Trpěl mnoha záněty a během koncertu mu diamant z čela dokonce vytrhli fanoušci. Po dlouhé úvaze rapper uznal, že bude lepší diamant uschovat běžnou cestou, protože jej přece jen ještě splácí a byla by škoda, kdyby jej ztratil.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru