«

»

Je těžké žít s výherním tiketem, po kterém touží celý svět…

Foto: pixabay

S obrovskou výhrou ve Sportce se nemusí dostavit pouze pocity šťěstí a radosti, naopak se kvůli ní můžete dostat i do blázince. Své o tom ví teď už šestadvacetiletý Manuel Franco, který před dvěma lety vyhrál 768 milionů dolarů v Powerballu (to je dnes přes 16 miliard korun). Loterijní společnosti prozradil, že týden před vyzvednutím výhry byl pro něj úplně nejhorší.

Úplně si vykřičel hlasivky

Řada sázkařů Sportky sází svá čísla do loterie dost suverénně. Přitom většina z nich není na obří jackpot ani za mák připravená. Výhra ve Sportce vás nemusí poslat jen na dovolenou, nýbrž i do blázince. Své pocity strachu o výherní tiket na 768 milionů dolarů podrobně popsal i mladý výherce Franco. Ten pohádkovou sumu vyhrál v loterii Powerball. V osudný den kontroloval asi 10 tiketů najednou. Už je chtěl jako nevýherní hodit do koše, když v tom si všimnul, že jsou v hromádce dva tikety přilepené k sobě. Po kontrole přehlédnutého tiketu začal hlasitě křičet a pokračoval v tom asi deset dalších minut. Zjistil totiž, že vyhrál hlavní výhru 768 milionů dolarů.

Výhra v loterii ho málem dostala do blázince

Pocity čiré radosti hned vzápětí vystřídala podezíravost a paranoia. Koneckonců přesně toto se může stát i vám, když trefíte Sportka výherní výsledky. Franco měl najednou pocit, že celý svět stojí proti němu. Obával se, že lidé tam venku nějak zjistí, že vyhrál velkou sumu peněz a přepadnou ho nebo se mu vloupají do domu a dobře schovaný tiket mu ukradou. Franco také řešil dilema, kdy si výhru vyzvednout. Nechtěl na sebe upoutat moc pozornosti, na druhou stranu také nechtěl čekat příliš dlouho. Zatímco v případě výhry ve Sportce máte rok na její vyzvednutí, v amerických loteriích to bývá mnohem kratší doba. Franco se nakonec k výhře přihlásil asi týden po výherním slosování. A ačkoliv se o tiket a výhru tolik obával, nechal se zvěčnit s výherním tiketem v ruce. Což je sice u zahraničních loterií běžné, ale v případě tak velké výhry klidně mohl požádat o anonymitu. Případně si mohl výhru vyzvednout v převleku. Loterijní společnosti jsou už zvyklé na to, že sem tam si pro výhru přijde také Medvídek Pú, Super Mario nebo Darth Vader. Ovšem pozor, v případě české Sportky se na převleky moc nehraje. Sazka vám totiž anonymitu zajistí automaticky.

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru