«

»

Jedna indická vesnička je plná úspěšných youtuberů

Foto: pixabay

To, co se před pár lety mohlo zdát jako scifi, je dnes realitou. Řeč je o tvorbě obsahu pro YouTube kanál a pro jiné sociální sítě, která umí vydělat nemalé peníze. Ti nejúspěšnější světoví influenceři jsou za vodou podobně jako výherci Extra Renty. A své o tom ví také obyvatelé malé indické vesničky Tulsi ve státě Čhattísgarh, kterou tvoří asi 3000 obyvatel. A představte si, že až 40 % z nich si vydělává na internetu. Boom internetových videí a návodů publikovaných na kanálu YouTube tam začal asi před deseti lety.

Práce na poli ho nebavila, tak se stal influencerem

Dříve se v indické vesničce Tulsi pracovalo převážně na polích a v dílnách. S příchodem moderních technologií se ale leccos změnilo. Lidé tam pomalu začali vydělávat díky publikování svých videí na YouTube kanálu. A protože se brzy rozkřiklo, že si touto „zábavou” vydělají až 3x tolik, co v běžné profesi, přidávali se k nim další a další lidé. Těžko říct, kdo dnes ve vesničce dělá těžkou manuální práci, protože až 40 % tamních obyvatel vydělává na internetu. Ale není to tak, že by k výdělkům na internetu přecházeli pouze lidé pracující na polích. Svá místa kvůli tomuto opouštěli i lidé na velice prestižních pozicích, jako je bankéř. I vy se můžete stát úspěšným youtuberem, když výherní výsledky Extra Renty stále nepřichází.

Lidé se zaměřují na tvorbu vtipných videí, ale i praktických návodů

Směsice vesničanů vydělávajících na internetu je opravdu pestrá, co se věku týče. Nejmladší vesničance je 15 let, nejstaršímu vesničanovi pak osmdesát. Hlavní ale je, že je to všechny moc baví. Jó přejít k lepší práci, to je podobné jako vyhrát v Extra Rentě, no ne?!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru