«

»

Jen kvůli rituálu zaplatil za tuňáka v aukci přes 69 milionů

Foto: pixabay

Že i tradice a rituály umí z kapsy vytáhnout peníze, o tom svědčí novoroční aukce v Tokiu z roku 2019. Bohatý majitel sushi restaurace na ní za tuňáka zaplatil rekordních 333,6 milionu jenů (v přepočtu v té době 69 milionů korun). A to jen proto, že jde o rituál místního rybího trhu. Ukrojili byste takovou částku z výhry v Extra Rentě za rybu, kterou ani nestačíte sníst čerstvou?

Tuňák vážící 278 kilogramů přitom takovou cenu normálně nemá

S výherními výsledky Extra Renty na vašem účtu se budete účastnit akcí, na které byste dříve ani nepomýšleli. A rozhodně vám na účtu nemusí viset jen výhra v loterii, nýbrž poctivě vydělané peníze. Své o tom ví bohatý majitel sushi restaurace, který v rámci každoroční akce rybího trhu v Tokiu vydražil tuňáka za rekordních 69 milionů korun. Stalo se to už v roce 2019 a nákupem překonal rekord z roku 2013, kdy výsledná cena tuňáka byla sotva poloviční. Proč to udělal? Jde o prestiž, dobré jméno a tradici. Normálně totiž maso tuňáka tolik nestojí. V době, kdy majitel sushi restaurace tuňáka koupil za přemrštěnou aukční cenu, se maso tuňáka běžně dalo koupit za cenu v přepočtu 4100 až 6200 Kč za kilogram. To znamená, že zatímco v aukci za něj dal 69 milionů korun, normálně by si maso pro svou restauraci pořídil za zlomek této ceny (cca za 1,7 milionu korun). No jestlipak je i ke svým zaměstnancům v restauraci takhle štědrý?

V Japonsku je tuňák velmi oblíbený

Také vy můžete mít po výhře v Extra Rentě na talíři jen to nejlepší. Víte, že většina vylovených tuňáků putuje ke spotřebě a zpracování právě do Japonska? Není se pak čemu divit, že se Japonci snaží zapojovat do projektů, které mají za cíl zvýšit počty tuňáka ve světových mořích. Kvůli oblibě tohoto masa se totiž tuňák ocitl na seznamu ohrožených druhů.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru