«

»

Jsou zapotřebí, když vyhrajete ve Sportce, úsporná opatření?

Foto: pexels

Velká výhra ve Sportce vás může ušetřit od šetření. Už nikdy více nebo alespoň na dlouhou dobu nemusíte přepočítávat váš rozpočet kolem dokola, abyste se ujistili, že daný měsíc s penězi vyjdete. Ovšem je dobré po výhře úsporná opatření úplně hodit za hlavu? Nebo jsou i nadále úspory zapotřebí?

Po výhře ve Sportce nemusíte šetřit, ale neradíme ani bezhlavě utrácet

Pokud se vám podaří vybrat Superjackpot Sportky, jako se to podařilo loňskému výherci v listopadu, šetření vám dlouho nic říkat nemusí. Vždyť utratit čtvrt miliardy, dá pořádně zabrat. Přesto neradíme nijak zvlášť bezhlavě utrácet, naopak si výdaje řádně a v klidu promyslete.

Doporučujeme žít spořádaný život a o svých výdajích vést alespoň nějakou evidenci

Nejvíce peněz z výhry ve Sportce dokáže spolknout nespořádaný život, který si složíte z nikdy nekončící párty, alkoholu, holek, drog a přátel, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. Při takovém stylu života se i velká výhra může rychle rozkutálet. Nejhořší na tom je fakt, že z toho nic mít nebudete. Leda tak okno ve vaší paměti a ztvrdlá játra.

Doporučujeme také vést si o všech výdajích alespoň nějakou evidenci. I přesto, že jste teď milionářem, schovávejte si účtenky a faktury, které se mohou později hodit.

Část peněz ze Sportky uložte na spořící účty, část investujte

Bezprostředně po tom, co spatříte své výherní Sportka výsledky, nejspíš na úspory myslet nebudete. Doporučujeme si na ně vzpomenout hned, jak to jen bude možné. Hned z vysoké částky výhry rozdělte nějaké peníze na vaše spořící účty a spořící účty vašich dětí. Část peněz můžete zhodnotit i rozumným investováním.

Nekupujte za výhru věci, které nepotřebujete

Pokud jste si doteď neuměli říct „NE” co se nakupování různých věcí týče, s milióny na vašem bankovním účtu to půjde ještě hůř. Přesto se po výhře ve Sportce zkuste ovládnout a nekupujte věci, které nepotřebujete. Peníze raději utraťte za vzdělání, zážitky nebo cestování.

Výhra ve Sportce většinou znamená konec útrapného tvoření rezerv. Ovšem vůbec to neznamená, že už nikdy nebudete muset penězi šetřit a tvořit z nich rezervy. I milióny se totiž mohou rozkutálet stejně jako tisíce.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru