«

»

Kanadský režisér prodává fotografii svých ledvinových kamenů

Foto: pexels

Když výhra ve Sportce nepřichází, pořád můžete mít naději, že rychle a lehce zbohatnete na něčem jiném. Na čem? Prakticky na čemkoliv. Vypadá to, že svět se zbláznil, a proto jsou k prodeji i fotografie ledvinových kamenů. A rozhodně ne za pár kaček. Avšak aby si od vás někdo něco takového koupil, napřed musíte být slavní až na půdu. Třeba jako kanadský režisér David Cronenberg. Ten se rozhodl prodat fotografii svých ledvinových kamenů jako NFT (jako tak zvaný nezaměnitelný token) za neuvěřitelných 28 tisíc dolarů.

Na fotografii pracoval dva roky a teď je k mání

Výše majetku kanadského režiséra Davida Cronenberga se odhaduje na 15 milionů dolarů, přesto má tento chlapík potřebu svůj majetek neustále rozšiřovat. Přitom se však vůbec nenadře. Vzhledem k jeho slávě, kterou mu přinesla řada filmů, mu stačí, když naaranžuje své ledvinové kameny a pak fotografii prodá jako NFT, tedy dnes velmi populární nezaměnitelný token. Na fotografii s osmnácti kusy ledvinových kamenů byste však potřebovali výherní výsledky Sportky, Cronenberg za ni totiž chce neuvěřitelných 28 tisíc dolarů (v přepočtu 658 tisíc korun). Je jasné, že se má Cronenberg více než rád, protože za něco, co by se běžně vyhodilo, nebo se maximálně schovalo na památku, hodlá trhnout pořádný balík. Na fotografii prý pracoval celé dva roky, a to prý jeho lékař chtěl jeho ledvinové kameny podrobit chemické analýze. To on ale jasně odmítl, protože nechtěl, aby byly zničeny. Aby také jo, když na nich vydělá částku, kterou lze vyhrát i ve Sportce.

Se slávou si hlavu zase tolik nelámejte

Na začátku jsme vás upozornili, že pro to, abyste vaše dílo prodali jako NFT, musíte být slavní. Zas tak úplně to neplatí. Když se nedaří výhra ve Sportce, za velkou sumu můžete prodat také vydařenou fotografii. Své o tom ví Zoë Roth, která svou fotografii z dětství vydražila za neuvěřitelných 10 milionů korun. Fotka získala název „Disaster girl” a vznikla už v roce 2005, kdy se rodiče s malou dívkou rozhodli jít se podívat na kontrolovaný požár domu. Malá Zoë se na fotografii spiklenecky usmívá, jakoby požár měla na svědomí ona.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru