«

»

Karel Komárek převzal provozování britské loterijní společnosti Camelot UK

Budova Sazky, foto: 777cz.eu

Karel Komárek a jeho společnost Allwyn Entertainment (dříve Sazka Group) vyhrál výběrové řízení na provozování britské národní loterie (už 15. března 2022).  Na přelomu roku 2022 a 2023 také převzal provozování britské loterijní společnosti Camelot UK. Tu povede o rok dřív, než se původně plánovalo. Původně měla totiž společnost Allwyn Entertainment převzít štafetu britské loterie až 24. února 2024. Generální ředitel společnosti Allwyn Entertainment Robert Chvátal říká, že je to důkaz toho, že v očích Britské komise pro hazardní hry je jejich společnost profesionálním provozovatelem loterií v Evropě. Změní to něco na vašich sázkách do Sportky?

15. března 2022 společnost Allwyn Entertainment vyhrála tendr

O výherní výsledky Sportky můžete usilovat úplně stejně jako před změnou, které společnost Allwyn Entertainment miliardáře Komárka dosáhla. Ačkoliv společnost nepatřila mezi favority, na přihlášce do tendru na provozování britské loterie pracovala už v roce 2020. 15. března 2022 bylo společnosti oznámeno, že vyhrála a štafetu měla po aktuálním Camelotu převzít až v únoru 2024 (až do roku 2033). Jenže společně s touto změnou převzali i stávajícího provozovatele Camelot (tato změna byla regulátorem hazardních změn schválena 23. ledna tohoto roku).

Britskou loterii čekají změny

Výhra ve Sportce přinese samozřejmě nějaké změny. Ty čekají i na sázkaře v Británii. Podle generálního ředitele společnosti Roberta Chvátala se bude teď společnost soustředit především na posílení interakce sázkařů s loterií přes mobilní aplikaci. Společnost bude klást větší důraz na digitální prodejní dovednosti než na prodej skrz kamenné pobočky. Společnost Allwyn Entertainment působí i v dalších zemích, například v Řecku, kde kontroluje přes polovinu loterie OPAP.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru