«

»

Kdo by nemiloval jackpot Sportky?

Foto: pexels

Jedním z hlavních důvodů, proč sázkaři tolik milují Sportku je její jackpot, který neustále roste. Kde kdo tohle považuje za běžnou vlastnost jackpotu. Ale kdepak. Jackpot tak, jak jej známe dnes začal formovat svou podobu teprve s rokem 1991. A to se Sportka hraje už od roku 1957!

Nejvyšší možná výhra 40 000 Kčs!

V porovnání s dneškem se zdá být úplně první výhra Sportky docela nízká. Výherci si tehdy mohli odnést „jen 40 000 Kčs”. Na tu dobu to ale byla pěkná částka. Také vzhledem k tomu, že jedna sázka stála jen 3 Kčs.

Sportka poté procházela řadou změn. Dokonce i takovými, které sázkaři nelibě nesli. Tak si představte, že teprve 4 roky od vzniku Sportky byla hlavní výhra 40 000 Kčs snížena na pouhých 15 000 Kčs (pro první pořadí) a na 10 000 Kčs (pro další pořadí). Asi si dovedete představit, že to byl ohromný průšvih. Vklady sázkařů klesly až o polovinu, a proto byla společnost nucena hlavní výhru opět zvednout na původní výši.

Rostoucí jackpot = více adrenalinu

Stále se zvyšující cifra jackpotu Sportky sázkaře dráždí k návštěvám sázkařských terminálů. Když se jackpot pohybuje v astronomických výškách, nevynechají sázkaři byť jen jediné slosování. A kdy vůbec začal růst? Bylo to v roce 1991, kdy Sazka rozhodla, aby se jackpot Sportky řídil výši vkladů. O dva roky později se začalo také s převáděním nevyhraných peněz do dalšího kola.

Fakt, že se opravdu vyplatí sázet, když má Sportka vysoký jackpot, potvrzuje i zatím rekordně nejvyšší výhra Sportky – téměř 400 miliónů korun – z roku 2013, kterou shrábl jediný výherce z Chrudimska. Zkrátka kdo by jackpot Sportky nemiloval?

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru