«

»

Kdo dnes ze hry odjede ve Škodě Kodiaq?

Foto: Sazka

Dnes 19. února se ve Sportce opět hraje o Škodu Kodiaq. Kromě automobilu je ve hře také 12 milionů korun. V prvním pořadí je 2,2 milionu korun (I. tah) a 6,3 milionu korun (II. tah). V Šanci na šťastlivce čeká 5,3 milionu korun. Škoda Kodiaq je vozem na úrovni, vedle nejdražších automobilů světa však s cenovkou 800 tisíc korun vypadá jako jejich chudý příbuzný. Útěchou vám může být fakt, že na nejdražší vůz na světě byste ani po výhře ve Sportce neměli. Stačit by na něj mohl Eurojackpot ve své plné výši – 2,5 miliardy. Byla by však škoda utratit celou výhru za nejdražší automobil na světě, který už nejspíš ani neexistuje.

Místo sázky do loterie hon na pohřešovaný automobil?

Řeč je o slavném automobilu značky Bugatti, který vlastnil syn Ettora Bugattiho (zakladatel automobilky Bugatti). Konkrétně se jednalo o černý lesklý automobil s označením Type 57 Atlantic, který pojmenovali La Voiture Noire (v překladu doslova černé auto). Vyrobené byly tehdy pouze čtyři kusy tohoto modelu a jeden z nich (černý model) vlastnil Jeane Bugatti. Ten v roce 1939 s vozem havaroval a na následky zranění zemřel. Přibližně ve stejnou dobu se černý automobil ztratil. Historici odhadují, že jej mohli odcizit nacisté, kteří v roce 1940 automobilku vyrabovali. Tady se však vzorek vozu ztrácí… od té doby o voze La Voiture Noire nikdo neslyšel. Ale kdyby auto vážně někde existovalo, odborníci jeho cenu odhadují na 2,5 miliardy korun. O takovou částku můžete hrát v Eurojackpotu. Je tak jen na vás, zda vyzkoušíte štěstí v loterii, nebo se vydáte vůz hledat.

Částečně se vůz podařilo oživit

Alespoň názvem se podařilo legendární vůz oživit, když v roce 2019 představila automobilka vůz Bugatti La Voiture Noire. Z výrobní linky vyjel luxusní vůz s cenovkou 19 milionů dolarů (to je v přepočtu něco přes 407 milionů korun).

Trochu toho luxusu si můžete dopřát i vy už po dnešním slosování. Ať už ve voze Škoda Kodiaq, nebo díky výherním výsledkům Sportky!

Ohodnoťte post

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru