«

»

Kdo se stane Eurojackpotovým dvoumiliardářem?

Foto: depositphotos

Už dnes se v Eurojackpotu hraje o více než 2,2 miliardy!

Dnes v pátek 7. února se v Eurojackpotu opět hraje o ohromný balík peněz, přesně o 2 miliardy a 269 milionů korun. Kdo je jen občasným hráčem této evropské loterie, neměl by si dnešní losování nechat ujít bez vsazení alespoň jednoho sloupečku. Vždyť 60 korun v porovnání s takto astronomickou výhrou zas tolik není. Navíc kdy jindy byste si chtěli Eurojackpot vsadit, když ne právě dnes.

Kromě hlavní výhry jsou lákavá i další pořadí, především druhé v řádu desítek milionů anebo třetí milionové. Pro úplnost jen uvedeme, že k trefení 1. místa Eurojackpotu je zapotřebí uhodnout všech 5+2 čísel. U druhého a třetího místa to je 5+1 anebo 5+0 čísel.

Co na to grafy a statistiky?

Tak jak ukazují grafy a statistiky Eurojackpotu, za poslední 2 roky byla podobná šance na výhru více jak 2 miliard, včetně té dnešní, pouze 6x. Než se jackpot do této výše vyšplhá, zaberete to několik měsíců, navíc může padnout při nižší hodnotě a startuje se zase od začátku kolem 250 milionů.

Během uvedených 8 případů se 2miliardový jackpot udržel ve hře maximálně 8 losování v řadě. Potom padl. Častěji to ale bývá jen kolem dvou losování. Důvodem je mimo jiné fakt, že takováto suma peněz zláká do Eurojackpotu i jinak méně aktivní hráče, stejně jako sázkařské týmy lidí, kteří se spojují a hrají společně za velký obnos peněz tak, aby měli co největší pravděpodobnost na výhru. Dělení více než 2 miliard pak není při společném sázení tak bolestivé. I kdyby se spojilo třeba 100 hráčů, na každého připadne kolem 20 milionů korun. Společně ale mají 100x větší šanci na výhru.

A když už jsme u kolektivního sázení, zajímavostí pro vás zřejmě bude dělení prémií v podobě automobilů, bytů či dovolených. Ono rozkrájet si něco z podobných bonusových výher není moc reálné a čekat, až se taková výhra prodá, aby se skupinka sázkařů mohla rozdělit, by bylo komplikované a zdlouhavé. Pro takové situace, a nejen pro ně, právě sázkové společnosti nabízejí ekvivalent výhry v penězích. Ten je dobrovolný, u kolektivní sázky však téměř automatický.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru