«

»

Kdybyste vyhráli v loterii, dáte něco na charitu?

Foto: pixabay

Superjackpot Sportky i Eurojackpot se často pohybuje v tak astronomických sumách, že jeho výherce jistě nebude mít problém s tím, dát něco z výhry na charitu. Nemluvě pak o zahraničních loteriích typu Powerball, kde jackpoty přeskakují ty naše mílovými skoky. Rozhodně se nemusíme držet jen u pomyslných výher a „co kdyby…”. Spousta opravdových výherců loterie totiž nemá problém zbavit se části svého nově nabytého bohatství právě skrze charitu. Někteří jsou štědří více, jiní méně… a někteří se asi dočista zbláznili.

Umíte si představit, že celou svou výhru odevzdáte charitě?

Vzdát se některých věcí neumí každý. Řekli byste si, že vzdát se pohádkové výhry nezvládne nejspíš nikdo. A přece se někdo najde! Před nějakými osmi lety vyhrál nejmenovaný Angličan v loterii EuroMillions v přepočtu přes 670 miliónů korun… z výhry si nic nenechal a rovnou celou sumu odkázal charitě. Možná to způsobila mladická nerozvážnost, protože výherci bylo čerstvě osmnáct. Možná za tím bylo jeho zlaté srdce. Co my víme! Roli v tom určitě sehrál i fakt, že měl tento mladík velmi zámožného otce, a tak hodnotě peněz možná nepřikládal takovou váhu. Každopádně kloubouk dolů!

A jak byste s výherními výsledky Sportky naložili vy?

Nejsnazší to mají ti výherci, kteří charitu podporovali už před výhrou

Podle průzkumů, které si nechávají vyhotovit různé loterijní společnosti, je právě dar charitě jednou z nejčastější odpovědí na otázku, jak by výherce s výhrou naložil. Zdá se však, že největší pravděpodobnost odvodu peněz na charitu existuje u těch výherců, kteří nějakou organizaci podporovali ještě před výhrou. V takových případech tuto organizaci podporují i nadále jen s drobným rozdílem v podobě počtu nul na konci darované částky peněz.

Charity jsou tak typickým příkladem toho, že z výhry ve Sportce nemusí mít upřímnou radost pouze výherce a jeho nejbližší okolí, nýbrž i ty organizace, na které si výherce vzpomene i po tom, co se mu život obrátí vzhůru nohama.

Ohodnoťte post

2 komentáře

  1. TYPKO

    ZAJISTIT RODINU A ZBYTEK POSTUPNĚ NA CHARITU UNICEF

    1. chose

      Ani korunu!!

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru