«

»

Když se dozvěděl o své výhře, začal štěstím plakat

Foto: powerball.com

Posledních 6 let neměl vůbec jednoduchých, teď se na něj štěstí usmálo

Americký šťastlivec Steve Lax z Archdale v Severní Karolíně před několika měsíci získal v loterii Powerball výhru činící 250 000 dolarů (v přepočtu více než 5,5 milionů korun). Výherce správně trefil 4 čísla z 5 plus číslo dodatkové, což mu vyneslo částku 50 000 dolarů (v přepočtu přes 1,1 milionu korun). Díky násobení výhry, jež tehdy byla pětinásobná, nakonec získal výslednou sumu, tedy 250 tisíc dolarů.

Když byl výherci po slosování zaslán e-mail s informací o výhře, vůbec si ho nepřečetl a nepřihlásil se o ni. Zaměstnanci loterie se proto po čase Stevovi ozvali telefonicky, aby jeho výhra nepropadla. Ten byl z nové informace velice překvapený a radostí poté začal plakat. Svěřil se, že doufal, že jednou v loterii vyhraje a dlouho se kvůli tomu modlil.

Posledních 6 let života čerstvého milionáře nebylo vůbec jednoduchých, jelikož se potýkal s řadou zdravotních problémů. Nejprve mu byl nalezen lymfom, následně mu byly transplantovány kmenové buňky, díky kterým byl dočasně vyléčen. Po 8 měsících po transplantaci u něj ale vypukla takzvaná nemoc štěpu proti hostiteli, což způsobilo, že buňky dárce napadaly jeho orgány.

Výherce se rozhodl pro vyplacení výhry jednorázově, proto mu po veškerých srážkách byla vyplacena částka ve výši 176 876 dolarů (v přepočtu cca 4,1 milionů korun). Za část nově nabytých peněz chce Steve zaplatit svatby svým 2 dcerám, část chce darovat církvi a také hodlá pokrýt některé své minulé zdravotní náklady za léčbu, jež mu nezaplatila pojišťovna.

5/5 - (1 vote)

1 komentář

  1. Přemýšlivý

    V tomto případě alespoň zase jednou vyhrál potřebný člověk. Vzhledem k podstatně a daleko vyšším výhrám ve sportce to byl ale jenom příspěvek k přežití. Zajímalo by mě, kdo se o výhru přičinil – milosrdný Vesmír, nebo se jednou nad ním smiloval snad dokonce sám Pán Bůh ? – nebo zase jenom prachobyčejná náhoda ?

Napsat komentář

Jméno anebo přezdívka není vyžadována, usnadní však orientaci v komentářích. Pakliže je necháte nevyplněné, budete v komentářích označen(a) jako anonym. Do zprávy nepište email ani nevkládejte jiný odkaz, v opačném případě se váš text zobrazí opožděně až po přečtení a schválení z naší strany.

Přepnout na mobilní verzi
Rolovat nahoru